K té první došlo v půl desáté dopoledne za Holýšovem ve směru na Stod. Devatenáctiletá řidička škodovky nepřizpůsobila rychlost jízdy svým řidičeským schopnostem a stavu komunikace a na vozovce pokryté posoleným sněhem dostala smyk.

"Bočně se střetla s protijedoucím vozidlem Renault, které řídila sedmadvacetiletá žena jedoucí ve směru od Stod na Holýšov. Vozidlo Škoda havarovalo v silničním příkopu, kde došlo k poškození oplocení firmy," přidala podrobnosti policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že dechové zkoušky u obou řidiček byly negativní a celková škoda na autech byla vyčíslena na 100 tisíc korun.

Druhá nehoda se stala v půl třetí odpoledne na II. třídy č. 189 mezi Černou Řekou a Lísková. Sedmačtyřicetiletý řidič Octavie jel od Černé Řeky a i on dostal při projíždění levotočivé zátočiny smyk a následně havaroval do svodidel. "Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Škoda na vozidle a na svodidlech byla vyčíslena na 40 tisíc korun. Požití alkoholu před jízdou u řidiče bylo vyloučeno dechovou zkouškou," doplnila mluvčí.