Chodcům se na poslední chvíli podařili uskočit, ale rozjetý vůz narazil do jednoho z domů, zdemoloval podezdívku a prorazil díru do dveří. Agresora se podařilo záhy dopadnout a skončil v policejní cele.

„Nejdřív prý jel nahoru a když netrefil toho, koho chtěl, tak se u banky otočil a zkusil to znovu. Napálil to ale do toho domu, naštěstí nikoho nesrazil. Bylo tu pak srocení jako na spartakiádě, státní policisté, městští…,“ popsal Deníku muž z Klatov.

„Mohu potvrdit, že se zabýváme případem, kdy v neděli krátce před jednou hodinou muž, ročník 1993, najížděl v Pražské ulici s vozem Toyota Yaris do osob. Ke zranění nedošlo,“ řekla Deníku policejní mluvčí Dagmar Brožová. Dodala, že výtečník byl záhy dopaden a dechová zkouška ukázala 1,73 promile alkoholu. Případem se zabývají klatovští policisté, kteří ho prověřují pro podezření ze spáchání tří trestných činů - ohrožení pod vlivem návykové látky, ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a maření výkonu úředního rozhodnutí, neboť mladík měl zákaz řízení.

Romská svatba ve 100dole u Klatov.
Na romské svatbě nechyběla pořádná muzika ani bitka, novomanželům pršelo štěstí

Majitelé domu odhadli škodu předběžně na sto tisíc korun. „V této lokalitě je nepořádek o víkendu pořád, problémy tu jsou neustále. Květiny, které máme před vchodem, musíme dávat dovnitř, protože vše je zdevastované, nebo to odnesou. Čekala bych, že někdo vezme lahev a hodí ji do výlohy, což se stává. Každou chvíli je tu nepořádek, poházené jídlo, nazvraceno na zemi a podobně. Ale to, že nám autem někdo zdemoluje dům, to by mě nenapadlo. To je i na mě moc,“ posteskla si spolumajitelka objektu.