K neštěstí u Nepomuku došlo ve středu po 13. hodině při stavebních pracích na silnici číslo 20 u odbočky na Klášter. Jeden z dělníků byl zasypán ve výkopu. „Na místě probíhají stavební práce. Hasiči se snažili dostat k zavalené osobě. To se nakonec podařilo s pomocí stavební techniky, která byla na místě. Osobu vytáhli a následně předali zdravotnické záchranné službě,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Poncar.

„Záchranáři na místě čekali tři desítky minut, než bylo možné se k zavalenému muži dostat. Situace pro zasahující na místě byla velmi nebezpečná,“ informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. Muži bohužel již nebylo možné pomoci, lékař konstatoval jeho úmrtí.

Silnice je v místě zcela uzavřena, a to v obou směrech, policie odklání dopravu. „Je stanovena objízdná trasa Zhůř - Jarov - Kokořov - Nepomuk. Na místě jsou policisté a kriminalisté územního odboru Plzeň venkov,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Podle serveru dopravniinfo.cz byl původně konec uzavírky předběžně stanoven na 16.45 hodin, později byl kvůli propadlé vozovce prodloužen až do čtvrtečního dopoledne.

Po 15. hodině vyjížděli záchranáři v Plzni na stavbu do ulice Ke Karlovu k dalšímu zasypanému muži. „Řidič nákladního vozidla vykládal sklápěcí korbou hlínu naloženou na nákladním vozidle, zřejmě se šel podívat, jestli vysypal vše, a pravděpodobně na něj zbylý náklad z korby vypadl a zasypal jej. Jiný pracovník si všiml, ze je zde nastartovaný náklaďák a pak zjistil, že je řidič zasypaný," sdělila Brožová k tomuto případu.

Muže, narozeného v roce 1982, zavalila podle informací od záchranářů těžká zemina zhruba do poloviny těla. „U muže došlo k těžkým zraněním, v bezvědomí se zajištěnými dýchacími cestami byl transportován na Emergency Fn-Lochotín," doplnila Svobodová.