K první kolizi vozu s chodci došlo na Slovanech v ulici Slovanská, kde řidič narazil do matky s dítětem. "Oba chodci mají lehká zranění, a při vědomí byli transportováni do fakultní nemocnice Lochotín," sdělila za záchranáře Mária Svobodová.

Nehodu vozu Škoda Superb řízeného řidičem ročník 1986 se dvěma chodci, s matkou ročník 1986 s dítětem předškolního věku šetří dopravní policisté. "Řidič měl jet po vozovce ulice Strnadova ke křižovatce ulic Slovanská a Vřesová. Na křižovatce odbočoval vlevo, přičemž došlo ke střetu s chodci, kteří přecházeli po přechodu pro chodce. Dle všeho měli mít všichni zelenou. Alkohol byl u dospělých účastníků na místě vyloučen provedenou dechovou zkouškou," informovala policejní mluvčí Veronika Hokrová. Příčina a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření dopravních policistu.

Prodej vánočních ryb z městských rybníků zahájili v pátek rybáři na sádkách pod hrází rybníka Košináře. V nabídce jsou krom kaprů i amur, štika nebo lín. Otevřeno je denně od 10 do 17 hodin. Na místě je možné si nechat ryby i vykuchat či zbavit šupin.
U Košináře už se prodávají ryby. Stojí se na ně fronty

Další nehoda se odehrála na Americké třídě. Podle prvotních informací mělo ke střetu osobního vozu Peugeot řidiče ročník 1969 s chodkyní narozenou v roce 1944 dojít na přechodu pro chodce na křižovatce ulic Americká a Pařížská. "Vozidlo mělo jet po Americké ulici ve směru od Sirkovy ulice k Anglickému nábřeží. Žena měla přes vozovku přecházet z pohledu řidiče zprava doleva," popsala událost policejní mluvčí s tím, že alkohol byl na místě u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou, u chodkyně nebylo možné dechovou zkoušku provést vzhledem k utrpěnému zranění, z tohoto důvodu bylo ve zdravotnickém zařízení zažádáno o odběr krve. Příčina a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření.

"Z místa transportujeme ženu chodkyni s těžkými zraněními v bezvědomí na emergency fakultní nemocnice Lochotín," sdělila Mária Svobodová.