Srazila se tam dvě osobní auta. „Přivaděč od Klatov na Plzeň je uzavřený. Doporučujeme řidičům, aby se úseku vyhnuli,“ uvedla mluvčí policie Eva Červenková. Dodala, že na místě jsou všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Přivaděč by měl být průjezdný do deseti hodin dopoledne, policie proto nestanovila objízdné trasy. Po půl desáté odpoledne byl již průjezdný jeden pruh.

Záchranná služba se na místě postarala o dva zraněné. „Žena ročník 1980 s lehčím zraněním byla transportována k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice na Borech,“ uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Muže ročník 1959 s lehčím zraněním převezli záchranáři do stejné nemocnice.

"Řidič jel se Škodou Felicia po přivaděči, když nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozem Škoda Kodiaq, který řídila žena. Oba utrpěli při nehodě zranění, se kterými byli převezeni k lékařskému ošetření. U viníka nehody měla dechová zkouška na přítomnost alkoholu pozitivní výsledek, konkrétně 1,2 promile," uvedla mluvčí policie.

Roman Berbr a dalších 21 obžalovaných v kauze uplácení ve fotbale při zahájení soudního líčení u okresního soudu Plzeň-město.
U soudu kvůli korupci ve fotbalu skončil první den. Berbr bude vypovídat v úterý