Vážné komplikace způsobuje řidičům v Plzni nehoda, která se stala kolem sedmé hodiny na Chodském náměstí. Po střetu dvou osobních automobilů byla až do devíti hodin uzavřena rušná Klatovská třída ve směru do centra, a to v úseku mezi ulicemi Thámova a Bolzanova.

Jedním z havarovaných aut byl policejní vůz. Policisté, podle serveru www.krimi-plzen.cz jedoucí se zapnutým majákem, se střetli s Volkswagenem Polo a následně narazili do stromu, jenž se nachází u silnice. "Vozidlo Volkswagen Polo bylo po střetu odraženo na muže, který místem procházel," řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Policisté byli podle ní na cestě do Borského parku, kam jeli prověřit oznámení o nalezení bezvládné ženy.

Nehoda si vyžádala celkem čtyři zraněné osoby. "Dva lidé byli zraněni těžce, jeden středně a další člověk utrpěl lehká zranění. Všechny zraněné jsme po ošetření předali lékarům ve Fakultní nemocnici Plzeň," řekl tiskový mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha.

Jak Deníku v pondělí dopoledne uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Plzeň Gabriela Levorová, stav obou vážně zraněných mužů je stabilizovaný. "Starší z mužů utrpěl mnohočetná poranění a je po operaci. Jeho stav je vážný, ale stabilizovaný. Mladší muž je také po operaci," řekla Levorová.

Těžká zranění podle policejní mluvčí utrpěl řidič Volkswagenu a sražený chodec.

Událost ovlivnila také provoz tramvají linky č.4, které nabíraly v obou směrech až čtvrthodinové zpoždění. Před půl osmou večer byl provoz obnoven.