Nehodu podle policie zavinil řidič, který přejel do protisměru. „Neznámý řidič jel s vozidlem VW Sharan, které je vedeno v našich evidencích v pátrání, od Chotěšova a při průjezdu pravotočivé zatáčky nezvládl řízení, s vozidlem přejel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím vozidlem VW Sharan modré barvy a dále ještě s protijedoucím vozidlem mazda,“ popsala policejní mluvčí Eva Červenková.

Právě řidiče mazdy, která po nehodě skončila v příkopu, záchranáři odvezli do nemocnice. „Na místě zasahovala letecká záchranná služba, záchranáři si převzali do péče muže ročník 1982, který i přes závažný mechanizmus nehody utrpěl lehčí zranění. Byl transportován k dalšímu ošetření na akutní příjem FN Lochotín,“ uvedla za záchranáře jejich mluvčí Mária Svobodová.

Noční požár bytu v Lobzích.
Noční požár bytu v Lobzích. Škoda přes milion a 15 evakuovaných

Mimo vozovku v přilehlém poli skončil i viník nehody ze stříbrného vozu VW Sharan. „Po nehodě z místa utekl směrem na Chotěšov. Mělo by se jednat o muže středního věku, štíhlé postavy, světlých vlasů a na sobě měl červené triko. V případě poznatku k osobě viníka dopravní nehody kontaktujte policisty z dopravního inspektorátu územního odboru Plzeň-venkov, kteří se zabývají šetřením dopravní nehody,“ dodala Červenková.