U nehody dvou osobních aut zasahovali ve čtvrtek ráno na hlavním tahu I/20 mezi Chotíkovem a Novou Hospodou policisté, hasiči i záchranáři. Dopravu zde museli přibližně dvě hodiny řídit policisté. "Řidič osobního vozidla peugeot jel ve směru od obce Úněšov směrem na Plzeň. S vozidlem dostal smyk, přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem tovární značky Octavia," popsala vznik kolize policejní mluvčí Ivana Jelínková. 

Nehoda se obešla bez zranění. "Záchranná služba na místě nikoho neošetřila," uvedla mluvčí záchranky Mária Svobodová. 

Řidič i spolujezdkyně z peugeota vůz ihned po nehodě opustili a unikli do lesa. Policisté dvojici po čtvrthodině nalezli. "Dle všeho za volantem seděl řidič ročník 1982, který však řízení v tuhle chvíli popírá. Policisté zjistili, že muž má zadržený řidičský průkaz a vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Test na přítomnost alkoholu byl negativní, test na přítomnost omamných a psychotropních látek pozitivní na amfetamin," poznamenala dále Jelínková. 

Policie žádá svědky, kteří by měli záznam z palubní kamery, a mohli pomoci se svědectvím, aby se obrátili na policejní služebnu nebo linku 158.