Devětadvacetiletý muž, který auto řídil, byl převezen s lehčími zraněními do Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. „Zajistili jsme místo nehody, zasypali uniklé provozní kapaliny a budeme automobil odstraňovat z komunikace," sdělil Deníku tiskový mluvčí hasičů Petr Poncar.

Na přímém úseku pozemní komunikace po projetí levotočivé zatáčky nepřizpůsobil řidič rychlost jízdy vozidla zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě a povětrnostním podmínkám. Vyjel s vozidlem na pravý okraj komunikace a dále vpravo mimo komunikaci, kde přední částí vozidla narazil do skalnatého svahu, od kterého bylo vozidlo odraženo zpět na komunikaci. Zde skončilo vozidlo na střeše.

Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle ve výši 50 tisíc korun. „Na místě dopravní nehody byl vyzván hlídkou policie k dechové zkoušce, která byla s výsledkem pozitivním 1,18 promile alkoholu," uvedla tisková policejní mluvčí Dagmar Brožová. Dopravní nehodu dále šetří policisté dopravního inspektorátu Plzeň - venkov.