Silnici I/27 spojující Plzeň a Most zablokovala v pondělí dopravní nehoda. Na železničním přejezdu mezi Horní Břízou a Kaznějovem se střetl vlak s nákladním automobilem tovární značky Mercedes.

Podle policejní mluvčí Martiny Korandové se vše odehrálo dvacet minut před desátou hodinou. "Podle prvotních informací se nehoda obešla bez zranění," konstatovala mluvčí.

Dopravu na vytíženém tahu policisté odklánějí. "Ve směru od Kralovic na Mrtník ve směru od Plzně na Horní Břízu," dodala Korandová.

Náklaďák jel ve směru od Kaznějova a srazil se s motorovou soupravou společnosti GW Train Regio, která jela z Mostu na Plzeň. České dráhy zavedly na trati 160 Plzeň - Žatec náhradní autobusovou dopravu v úseku Horní Bříza - Kaznějov a pro některé spoje v úseku Horní Bříza - Plasy.

"Policisté na místě provedli u řidiče nákladního automobilu i strojvedoucího dechové zkoušky na přítomnost alkoholu, které byly s negativním výsledkem. Dopravní nehodou, včetně zjištění, zda bylo v době dopravní nehody funkční zabezpečovací zařízení, se zabývají policisté z územního odboru Plzeň-venkov. Na případu spolupracujeme i s Drážní inspekcí," dodala mluvčí.