Zhruba na dvě hodiny omezila v pátek ráno provoz na obchovatu u Třemošné nehoda 33letého motorkáře. Podle dosavadních informací je zřejmé, že za nehodu může kombinace předjíždění a mokré vozovky.

"33letý muž jel ve směru od Kaznějova do Plzně. Na obchvatu u Třemošné předjížděl nákladní vozidlo, ovšem během manévru dostal smyk a následně došlo k jeho pádu," popsala průběh nehody policejní mluvčí Martina Korandová.

Během pádu se muž lehce zranil, předběžnou škodu policisté vyčíslili na 5 tisíc korun. "U řidiče jsme provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, a to s negativním výsledkem. Událost se bude dále řešit přestupkovém řízení," dodala Korandová.

Smrt na motokrosové trati

K tragické události, v níž hrál hlavní roli také motorkář, došlo ve čtvrtek odpoledne na motokrosové dráze Svatý Petr u Stříbra na Tachovsku. Při soukromém tréninku zde zemřel 47letý cizinec.

"Muž při jednom ze skoků ztratil kontrolu nad svým motocyklem a spadl na trať. Na místě svým zraněním podlehl," sdělila k tragické nehodě policejní mluvčí Dagmar Jiroušková s tím, že se události nadále zabývaji tachovští kriminalisté.

Muže přímo na místě resuscitovali přivolaní záchranáři, ovšem bez úspěchu. Více o tragédii ZDE.