V noci z pátku na sobotu vyjížděli policisté k dvaceti haváriím na ledovkách. Od vzniku námrazy potom policisté evidují více než 60 nahlášených dopravních nehod. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Markéta Fialová. Nehody se naštěstí obešly bez vážných zranění. "Ve většině případů řidiči havarují do příkopu, nedobrzdí nebo se dostanou do smyku," informovala Fialová. 

Výstraha před ledovkou, kterou vydali meteorologové pro západní Čechy, vypršela v sobotu v 8 hodin ráno. Silnice v kraji i poté klouzaly dál. Podle Markéty Fialové se ale situace zlepšuje. "V současné době neevidujeme od řidičů oznámení, že by některé úseky silnic byly nesjízdné," řekla v sobotu dopoledne mluvčí.

Policie však dál apeluje na řidiče, aby přizpůsobili jízdu povětrnostním podmínkám. "Řidiči by měli především dodržovat bezpečnou vzdálenost mezi jednotlivými vozidly, aby včas mohli reagovat, dále přizpůsobit rychlost vozidla stavu vozovky," řekla policejní mluvčí s tím, že samozřejmostí jsou zimní pneumatiky.