K vážné havárii motorkáře došlo v Plzni v půl páté v ulici Brněnská, kde záchranáři bojovali o život řidiče. „Zraněný muž musel být napojen na umělou plicní ventilaci a ve velice vážném stavu byl převezen na Emergency FN Plzeň,“ uvedl mluvčí záchranářů Martin Brejcha s tím, že muž je bezprostředně ohrožen na životě. I přes veškerou péči ale řidič motocyklu v nemocnici zemřel.

U třiadvacetiletého řidiče osobního vozu policisté vyloučili požití alkoholu a omamných látek. "Vzhledem ke zranění nebylo možno dechovou zkoušku provést u řidiče (ročník 76) motocyklu," sdělila policejní mluvčí Hana Rubášová a dodala, že doprava byla v místě nehody řízena kyvadlově. Přesná příčina nehody je v šetření.

Jen o půl hodiny dříve jiný motorkář skončil v poli u obce Borovno. „Nedošlo k úniku pohonných hmot a motocykl je mimo komunikaci,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. „Muž ročník 1973 byl po ošetření převezen na chirurgickou ambulanci nemocnice v Rokycanech. Nebyl ohrožen na životě,“ dodal záchranář Martin Brejcha.

V podvečer došlo k dalšímu střetu motocyklu s osobním vozem a to v Plzni v ulici Guldenerova. Zde se řidič motocyklu ročník 2001 střetl s vozidlem Mazda, které řídil muž ročník 74. Dechová zkouška, zdařidiči nepožili alkohol, byla negativní. Příčina a zavinění dopravní nehody je v šetření," dodala policejní mluvčí.

V úterý to byla v Plzni další vážná dopravní nehoda. Ve Studentské ulici osobní auto nabouralo v plné rychlosti do stromu.