Před pátou hodinou odpoledne vyjížděly všechny složky záchranného systému ke Krsům na severním Plzeňsku. "Střetly se zde motocykl a osobní auto. Na místo vylétl i vrtulník, motorkáři ročník 1972 jsme však už nemohli pomoci, utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Při nehodě se zranili také lidé z osobního auta. "Asi 46letá žena a chlapec mladší deseti let utrpěli lehčí zranění, se kterými jsme je převezli do Fakultní nemocnice Plzeň," dodala Svobodová.

"Řidič motocyklu jel od obce Krsy k silnici I/20, když z neznámého důvodu přejel do protisměru, kde se čelně střetl se Škodou Fabia. Řidička ročník 1998 a její spolujezdec ročník 1994 vyvázli bez zranění. Lehká zranění však utrpěli jejich další dva spolucestující. Motorkář utrpěl zranění neslučitelná se životem," informovala mluvčí policie Eva Červenková.

Policisté vyloučili alkohol u řidičky pomocí dechové zkoušky. "U zemřelého bude provedena soudní pitva," doplnila Červenková. Policie se okolnostmi nehody bude dále zabývat.

Nedaleko hory Říp zkoumají unikátní pravěkou mohylu s pohřbem dítěte archeologové Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni.
Jedinečný nález: Plzeňští archeologové objevili tisíce let starý dětský hrob