Lékaři už mu nedokázali pomoci. Koloběžkáře policisté dopadli a skončil v cele.

K motorkáři bezvládně ležícímu v příkopu mezi Přešticemi a Příchovicemi byli zhruba hodinu před sobotní půlnocí přivoláni hasiči, policisté i zdravotničtí záchranáři, ale motorkáři již nemohli pomoci. „Převzali jsme resuscitaci od policistů, ve které naši záchranáři dále pokračovali, ale po určité době musel lékař konstatovat exitus a na místo byl povolán koroner,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Andrea Divišová.

Ač to původně vypadalo jako běžná dopravní nehoda, ukázalo se, že 43letý motorkář zemřel dle všeho cizím zaviněním. „V souvislosti s tímto úmrtím byl zadržen muž narozený v roce 1977. Případem se dále zabývají kriminalisté,“ řekl Deníku policejní mluvčí Ondřej Hodan s tím, že se čeká na výsledky nařízené soudní pitvy a až poté může být stanovena příslušná právní kvalifikace. Koloběžkář by mohl být obviněn z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti.

Co bylo příčinou sporu, je v šetření. Jednou z variant je, že motorkář koloběžkáři vyčinil, že je nedostatečně osvětlený. Server Novinky.cz uvedl, že svěděk vypověděl, že muž na koloběžce motorkáře uškrtil na řemínku u helmy, měl ho několik metrů vláčet po zemi. Na místě měly být přítomné i dvě svědkyně.  „Tvrdil (koloběžkář) jim, že musí odjet, že je nalitej a policajti by ho mohli sebrat. Motorkář v tu chvíli ještě na zemi chroptěl,“ popsal svědectví muže server. Ženy zavolaly pomoc.