Netradiční událost se stala v sobotu v podvečer na silnici mezi Kožlany a Kralovicemi. „Kolegům, kteří na místě zasahovali jako první, cestující z BMW řekli, že se zablýsklo a ozvala se obrovská rána. Blesk jim udeřil do přední kapoty. Auto se zastavilo a začalo se kouřit z motoru,“ popsal Deníku Václav Kratochvíl, dobrovolný hasič a zároveň starosta Kožlan. Kromě tamních hasičů na místo vyjeli i dobrovolní hasiči z Kralovic. „Jednotky na místě provedly ochlazení vnitřku motoru a odpojení akumulátoru. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 250 tisíc korun,“ zbilancoval krajský mluvčí hasičů Petr Poncar.

Auto sice při úderu blesku funguje jako Faradayova klec, po jejímž povrchu elektrický výboj sklouzne do země a nikomu uvnitř se tak většinou nic nestane, ale občas se stávají výjimky, posádka může mít např. problémy se sluchem či zrakem. V tomto případě ale naštěstí kromě šoku z prožité události dvojice žádnou újmu na zdraví neutrpěla, zdravotnická záchranná služba tak na místo nemusela být povolána.

Bouře zasáhla Plzeňský kraj.
Voda se valila obcí, spláchla sklepy i silnice. Radbuza stoupla o metr a půl

Meteorologové v pondělí dopoledne vydali varování, že se budou během dne hlavně v Čechách místy opět vytvářet bouřky, ojediněle i silné. „Doprovázet je budou zejména krátkodobé srážkové úhrny kolem 30 mm a menší kroupy (do 2 cm), které mohou přechodně vytvářet vrstvu,“ upozornil na sociálních sítích Český hydrometeorologický ústav.