Nejprve bourala mladá řidička ve Svéradicích na Klatovsku. S vozidlem se před půl desátou dopoledne přetočila na střechu a skončila mimo vozovku. "Dvaadvacetiletou ženu jsme s lehčím poraněním transportovali do strakonické nemocnice," informoval Vítězslav Sladký ze záchranné služby.

O necelou hodinu později zamířili zdravotníci do Žerovic na jižním Plzeňsku. Chodce tam srazilo osobní auto. Podle policejní mluvčí Dagmar Jirouškové muž vstoupil náhle do jízdní dráhy jedoucímu vozidlu. Dvaapadesátiletý chodec navíc nebyl vidět, do vozovky vešel zpoza zaparkované dodávky. Řidič jedoucí ve směru na Přeštice už nestihl zareagovat a došlo ke střetu, při němž se chodec zranil. Pacienta se středně těžkým zraněním předali záchranáři do péče Fakultní nemocnice na Borech.

Před polednem se bouralo na výjezdu z Domažlic u Smolovského rybníka. K čelnímu střetu dvou osobních aut vzlétl i vrtulník, který z místa nehody transportoval šestasedmdesátiletého muže v bezvědomí na urgentní příjem do Fakultní nemocnice na Lochotíně. Podle Vítězslava Sladkého byl pacient v kritickém stavu. "Dále jsme pozemní cestou převezli ženu, ročník 1994, s lehčím zraněním do Domažlické nemocnice," doplnil záchranář. 

Ilustrační foto
Šéfka plzeňských žalobců Zelená končí. Odvolala ji ministryně Benešová