Nejzávažnější byla nehoda z úterý. Okolo páté hodiny se na křižovatce Znojemské a Brněnské ulice v Plzni střetl dvaačtyřicetiletý motorkář s osobním automobilem. Motorkář zůstal po nehodě v bezvědomí. „Zraněný muž musel být napojen na umělou plicní ventilaci a ve velice vážném stavu byl převezen na Emergency FN Plzeň,“ uvedl mluvčí Záchranné služby Plzeň Martin Brejcha. Muž bohužel zraněním podlehl.

Jen o chvíli dřív ten samý den došlo k další nehodě. Tentokrát poblíž obce Borovno na jižním Plzeňsku vjel motorkář mimo komunikaci do pole. „Pětačtyřicetiletý řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem a vlastnostem povrchu vozovky,“ uvedla policejní mluvčí Hana Rubášová.

Aby toho nebylo málo, ten samý den se stala další havárie motorkáře a automobilu. Teprve sedmnáctiletý motorkář se v Plzni na křižovatce ulic Železniční a Guldenerova střetl s osobním automobilem. On i řidič auta skončili v FN Plzeň.

„Mění se klimatické podmínky, ráno bývá silnice mokrá nebo pokrytá listím. To významně přispívá k počtu nehod, protože se tím prodlužuje potřebná brzdná dráha, uvedl pracovník BESIPu Václav Ircing.
Podle něj navíc mnoho řidičů nedodržuje povolenou rychlost, bezpečnou vzdálenost a řízení se nevěnují. „Mnoho řidičů poslední dobou čím dál častěji telefonují a nevěnují se řízení,“ pokračuje Ircing.