K nehodě došlo nedaleko tramvajové zastávky U Práce, chodec přecházel silnici v místě, kde není přechod pro chodce. Hasičský vůz jel směrem z centra na Bory. "Vůz jel k vážně zraněnému muži do mlékárny v ulici Politických vězňů. V době nehody měl zapnuté majáky i sirénu," informovala mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Chodec neměl šanci střet přežít. "Čtyřiapadesátiletý muž utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedl mluvčí policie Jan Koželuh.

Policie zároveň vyzývá řidiče, aby se místu raději vyhnuli. "Doprava je řízena kyvadlově. V tuto chvíli ale vůbec nejezdí tramvaje linky číslo 4," uvedl krátce po desáté hodině Koželuh. Po jedenácté hodiny byl tramvajový provoz již obnoven.

Podobný případ

Podobná nehoda se v Plzni stala v červenci 2014, konkrétně na Karlovarské třídě. Sanitka tehdy jela se zapnutými majáky téměř stokilometrovou rychlostí na oznámení do nedaleké Třemošné. Když řidič sanitky projel pod rondelem a blížil se levým pruhem směrem na Lochotín, na přechod v té chvíli vběhla třiapadesátiletá žena, která chtěla stihnout tramvaj. Střetu už se bohužel nedalo zabránit. Sanitní vůz ženu odmrštil dvacet metrů na tramvajový pás. Žena měla velice závažná zranění, kterým podlehla. Řidič sanitky stanul před soudem, který mu za usmrcení z nedbalosti vyměřil podmínku. Více o případu čtěte ZDE.