První z nehod se stala kolem půl jedenácté v noci na silnici I/27 u odbočky na Hradčany a na Chlumčany, kde se srazila Škoda Felicia a Chrysler Voyager. "Při nehodě se zranilo celkem pět osob, jedna z Chrysleru a čtyři ve Škodě," uvedl mluvčí policie Jan Koželuh. "Všichni zranění, tři muži a dvě ženy, byli převezeni do fakultní nemocnice. Jedna žena a jeden muž skončili se závažnými poraněními na urgentním příjmu," řekla k následkům nehody mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková.

Příčina nehody je zatím stále v šetření. "Pravděpdobně ke střetu došlo tak, že řidič Škody Felicie nedal přednost autu, které jelo po hlavní komunikaci," uvedl mluvčí. Řidič Felicie se na místě podrobil testu na přítomnost drog. "Výsledek byl pozitivní na amfetamin," dodal Koželuh. Silnice byla v místě na pět hodin uzavřená.

Druhá nehoda se stala na stejné silnici jen hodinu po likvidaci následků té předchozí. "Mezi Horní Lukavicí a Přešticemi u odbočky na Dnešice a Dolní Lukavici přejel Opel Astra řízený 58letým mužem do protisměru a bočně se střetl s protijedoucím Renaultem Laguna, který řídil 27letý muž," popsal průběh nehody Koželuh. Dvě ženy a jeden muž, všichni z Opelu, utrpěli lehčí zranění. "Převezli jsme je k ošetření do plzeňské fakultní nemocnice," řekla Ptáčková.

Silnice zde byla až do sedmé hodiny ráno neprůjezdná v obou směrech. Řidiči museli místo objíždět přes okolní obce.