Zhruba ve 20.30 hodin zde havaroval mikrobus značky Mercedes, v němž cestovalo osm Moldavanů, z toho tři děti od šesti do osmi let. Všichni se při havárii zranili. "Sedm osob utrpělo středně těžká zranění a jeden lehká zranění. Dva pacienty jsme transportovali letecky na urgentní příjem fakultní nemocnice v Plzni, ostatní jsme převezli sanitkami," informoval mluvčí záchranné služby Martin Brejcha.

Při události, k níž došlo nedaleko Mýta, vozidlo vyjelo z dálnice a namířilo si to do svahu. Po něm pokračovalo a při na návratu na dálnici se otočilo o 180 stupňů. Převrátilo se přes střechu a zůstalo ležet na boku. Příčinou mohla být prasklá zadní pneumatika. Navíc byl automobil přetížen a náklad v něm byl nevhodně rozložen. Obsahem bylo například větší množství skleněných lahví s nápoji, ovoce a zelenina, ale také velké zasklené výlohy.

Na místo dorazilo pět výjezdových skupin záchranářů a z Plzně i speciální vozidlo určené k řešení obdobných mimořádných situací. Zasahovalo i několik jednotek hasičů. Policisté provoz na D5 odkláněli na 41. kilometru u sjezdu na Kařez. „Po dvou hodinách se na 48. kilometru podařilo zprovoznit jeden jízdní pruh,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.