„Holčička se opařila na více částech těla. S popáleninami prvního a druhého stupně na 20 procentech těla ji musel transportovat vrtulník letecké záchranné služby na popáleninové centrum nemocnice Královské Vinohrady v Praze," sdělila mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková.

Kromě záchranné služby na místo jela také policie. „Do školky vyrazila hlídka a také vyšetřovatel," řekla policejní mluvčí Hana Šteflová.

K nehodě došlo po desáté hodině dopoledne v 60. mateřské školce, jež sídlí v Manětínské ulici. Podle informací Deníku šlo o nešťastnou shodu náhod. Děti si s spolu s učitelkou ve třídě vařily ve skleněné konvici podzimní čaj, do kterého si přinesly nasbírané šípky, listy či med. Učitelka horký uvařený čaj odstavila na stolek a děti upozornila, že by k němu neměly chodit. Holčička ale na rozdíl od ostatních u stolku zůstala o chvilku déle, takže když horká konvice praskla, čaj se na ni vylil.

Konvice pravděpodobně praskla kvůli únavě materiálu nebo pnutí ve skle.Tuto informaci ale zatím nikdo nedokáže potvrdit. „Celá událost je nadále v šetření. Zjišťujeme, zda vůbec došlo k protiprávnímu jednání," uvedla k případu policejní mluvčí.

Deník požádal o stanovisko ředitelku školky. „Nemohu se k tomu vyjadřovat. Byli jsme požádáni policií, abychom k případu neposkytovali žádné informace," uvedla k nešťastné události ředitelka Natálie Hvozdovská.

Holčičku transportovali na specializované pracoviště do Prahy „Mohu pouze potvrdit, že dívka je u nás hospitalizovaná. Bez souhlasu zákonného zástupce nemůžeme uvést více informací," řekl Lukáš Matýsek, mluvčí FN Královské Vinohrady.