Záchranka jela směrem na Plzeň, při převozu pacienta asistoval policista. „V úrovni místního kostela vyjelo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci vozidlo Renault a došlo ke střetu jeho přední části s přední částí vozidla ZZS. To dále narazilo do domu stojícího po levé straně komunikace,“ popsala průběh dopravní nehody mluvčí policie Iva Vršecká.

Při nehodě došlo ke zranění řidiče renaultu, řidiče záchranky, záchranářky a asistujícího policisty. Na místo byly vyslány tři vozy zdravotnické záchranné služby. „Zraněný řidič našeho vozu a záchranářka utrpěli středně těžké zranění, oba byli transportováni do Klatovské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. „Zraněný policista a řidič osobního automobilu byli transportováni se středně těžkými zraněními na akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ doplnila s tím, že transportovaný pacient neutrpěl žádné zranění a náhradním vozidlem byl převezen do původního zařízení.

Plzenští policisté pátrají po muži.
Bankovní loupež. Kriminalisté žádají o pomoc v pátrání

Podle slov policejní mluvčí Ivy Vršecké dechové zkoušky provedené u obou řidičů neprokázaly požití alkoholu. Okolnosti dopravní nehody dál šetří policie.