Plzeňsko – Patnáct dopravních nehod během necelých čtyř hodin – tak vypadalo včerejší ráno na silnicích Plzeňska. Namrzlé silnice, teplota pod bodem mrazu a jemné mrholení zaměstnaly policisty, záchranáře, i hasiče.
„První nehodu řešily jednotky už v půl šesté ráno, kdy nárazem do stromu u obce Ves Touškov havaroval osobní automobil a hned vedle zůstalo ležet další auto v příkopu,“ řekla Deníku mluvčí plzeňských hasičů Alena Marešová. Další nehody s podobným průběhem rychle následovaly. „Nejvíce dopravu zkomplikovala nehoda několika vozidel u obce Plešnice na severním Plzeňsku, kde se na střechu převrátila dodávka. Jen o dvě stě metrů dál havarovalo dalších osm vozidel,“ dodala Marešová.
Na dálničním přivaděči poblíž Dobřan se srazila čtyři osobní a jedno nákladní auto. Silnice tu byla neprůjezdná prakticky po celé dopoledne. Pořádné štěstí měla i řidička, která havarovala v Čižicích na jižním Plzeňsku. Na namrzlé silnici dostala smyk a po nárazu do stromu se auto převrátilo na střechu. Ve voze v tu chvíli kromě ní cestovaly i dvě děti, které z kotrmelce naštěstí vyvázly bez jakéhokoliv zranění, sama řidička byla zraněna lehce. K několika dalším nehodám vyjížděli hasiči na silnice poblíž obcí Ves Touškov Zdemyslice, Lužany, Loza, Plešnice, Jarov, Plzeň–Litice, Dobřany, Nepomuk a Čižice.
Nikdo z účastníků ranních nehod naštěstí neutrpěl vážná zranění. Mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková potvrdila, že většinu pacientů rozvezly sanitky do nemocnic jen k chirurgickkému ošetření drobných poranění.
Podle meteorologů ale řidiče peklo na silnicích teprve čeká. „Dnes odpoledne i po celý víkend očekáváme na západě Čech přeháňky, které budou už během dnešního večera přecházet ve sněhové,“ říká meteorolog Marjan Sandev. „Navíc se nevyhneme ochlazení. Teploty se budou prakticky po celý víkend pohybovat pod bodem mrazu, na horách až kolem deseti pod nulou. Hlavně v sobotu by pak mělo sněžit téměř na celém území republiky,“ dodává Sandev s tím, že se to týká i nejnižších poloh.

PŘEHLED NEHOD NA PLZEŇSKU VE ČVRTEK 10.12. RÁNO

5:33 Ves Touškov -náraz osobního vozu do stromu
5:37 Zdemyslice -nehoda 1 osobního automobilu
5:44 Lužany -nehoda 1 osobního automobilu se zraněním
5:44 Loza -nehoda 1 osobního automobilu se zraněním
6:13 Plešnice - dodávka na střeše, o kus dále nehoda osmi osobních vozidel
6:18 Úlice -osobní auto na střeše, nákladní mimo vozovku
6:34 Jarov -osobní auto na boku v příkopu
6:48 Stýskaly -nehoda 1 osobního automobilu
7:24 Dobřany -silnice č.180 neprůjezdná – 4 osobní a 1 nákladní auto
7:29 Litice-osobní auto na střeše
8:08 Nepomuk -nehoda dvou osobních vozidel
8:10 Čižice -nehoda 1 osobního automobilu se zraněním
8:22 Borovy- nehoda dvou osobních vozidel
8:45 Plzeň -nehoda 1 osobního automobilu
8:48 Ledce -nehoda 1 osobního automobilu