Na dálnici D5 u Sulkova směrem na Rozvadov se převrátilo vozidlo na střechu. „Z místa nehody byly tři osoby transportovány k ošetření lehčích zranění do Fakultní nemocnice na Lochotíně,“ sdělila policejní mluvčí Markéta Fialová.

Tragické následky se ale nevyhnuly nehodě motocyklu s osobním vozem u Žákavy na křižovatce s hlavní silnicí do Spáleného Poříčí. Na místo okamžitě vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. I přes veškerou snahu záchranářů ale motocyklista vážným zraněním podlehl. „Muž, motocyklista, ročník 1984 utrpěl velmi vážná zranění, přes veškerou snahu našich záchranářů se mu již nedalo pomoci, lékař Zdravotnické záchranné služby konstatoval úmrtí,“ uvedla mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

"Řidič (ročník 1952) vozidla Škoda Superb vyjížděl na hlavní silnici číslo 19 od obce Žákava, kde se v polovině křižovatky střetl s motocyklem, který jel po silnici číslo 19 ve směru na Spálené Poříčí. Při nehodě utrpěl řidič (1984) motocyklu zranění, kterým na místě podlehl," doplnila Fialová.

Dechová zkouška u řidiče vozidla Škoda Superb byla provedena s negativním výsledkem. Příčina dopravní nehody a míra zavinění účastníků bude předmětem dalšího šetření.