deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Lenka Prokšová

Reportérka

Lenka Prokšová

Práce v médiích mě vždy lákala. V Deníku jsem začala pracovat v roce 2018 v distribuci. Pamatuji si, jak jsem už tenkrát po očku sledovala práci redaktorů. Čas od času jsem dostala příležitost napsat nějaký kulturní tip. Když přišla nabídka od bývalého šéfredaktora, zda nechci nastoupit na místo redaktora, které se zrovna uvolnilo, ani chvíli jsem neváhala.

Lenka Prokšová

První větší text mi v novinách vyšel v červenci 2018. Začínala jsem s psaním o Plzeňském kraji - budování nových cyklostezek v regionu, silnic, budov a podobně. Poté, co z Deníku odešla jedna z mých kolegyň, která měla na starost články o Plzni, dostala jsem za úkol zpracovávat aktuální dění ve městě. A tak je tomu dodnes.

Lenka Prokšová

Za tři roky jsem měla možnost poznat mnoho zajímavých lidí a dostat se na místa, kde jsem nikdy předtím nebyla. Asi nejvíce mi v hlavě utkvěla reportáž s bezdomovci žijícími v rourách a papírových kartonech nebo squatery, kteří dříve obývali chátrající černou stavbu Carimex.

archiv L. Prokšové

Plzeň je mé rodné město, a proto nejraději píši o dění v něm. Baví mě hlavně sociální témata, ráda ale píši i o zdejších lidech, kteří něco zajímavého v životě dokázali. Na některé příběhy vzpomínám s obdivem dodnes.

Lenka Prokšová

Ve volném čase se věnuji tenisu, který jsem hrála závodně. Ráda také běhám nebo jezdím na kole.

Lenka Prokšová

Hodně času se snažím trávit se svým psem, se kterým si sice nikdy moc neodpočinu, ale na rozveselení je to ten nejlepší parťák. Protože mám bernského salašnického, kterému letní horka nedělají moc dobře, jezdíme nejčastěji k řekám a do lesů v okolí Plzně.

Lenka Prokšová

  

Vedle procházek po okolí Plzně také ráda cestuji. Nejraději se vracím do Toskánska, jehož příroda, malebná městečka a úchvatné scenérie musí okouzlit snad úplně každého. Ostatně jako celá Itálie.

< Předchozí
1 z 7
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků západních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: