Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koukáme se na svět

PLZEŇ - Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Deník

3.1.2008
SDÍLEJ:

Foto: Grafika: DENÍK

Martině a Stanislavu Gernarovým z Heřmanovy Hutě se 17. prosince pětadvacet minut před osmou hodinou ráno narodila v nemocnici ve Stodě dcera Lucinka (3 kg/50 cm). Jedenapůlletý Davídek byl s tatínkem už Lucinku navštívit, pohladil jí a pronesl pouze „jej“. Maminka říká, že na Davídkovi bylo vidět, že sestřička se mu moc líbí. Iloně Brožové a Přemyslu Lukášovi z Mantova se 19. prosince třiadvacet minut před osmou hodinou ráno narodila v nemocnici ve Stodě prvorozená dcera Lucinka (2,35 kg/47 cm). Novopečený tatínek byl u porodu a podle maminky jí moc pomohl jak fyzicky, tak psychicky, za což mu jsou obě děvčata moc vděčna
Elišce Šímové a Marku Misterovi z Malesic se 18. prosince přesně ve tři hodiny odpoledne narodil v Mulačově nemocnici prvorozený syn Erik (2,60 kg/47 cm), který je zároveň prvním vnoučetem prarodičů Vratislavy a Luboše a prvním pravnoučetem prababiček Václavy a Marie. Novopečený tatínek je rybářem, a proto už připravuje pro Erika rybářský prut. Pětiletý Adámek Hromada z Kožlan má velkou radost ze svého novorozeného brášky Vojtíška. Hned při první návštěvě mu řekl básničku a zazpíval pěknou písničku. Při loučení Vojtíškovi slíbil, že mu bude doma zpívat každý den. Chlapeček (2,85 kg/49 cm) se narodil 18. prosince dvacet minut po patnácté hodině v Mulačově nemocnici.
Univerzální fotbalista Myslíva Karel Beníšek by si moc přál, aby jeho syn Tomášek byl po něm a také střílel soupeřům góly. Osmiletá Simonka už stihla bráškovi namalovat jeho portréty. Chlapečka (3,60 kg/51 cm) porodila Mirka Beníšková z Nepomuku 17. prosince patnáct minut po sedmnácté hodině v Mulačově nemocnici. Veronice Rajtmajerové a Martinu Rubriciusovi z České Břízy se 21. prosince dvacet minut před sedmnáctou hodinou narodil v Mulačově nemocnici syn Mareček. Chlapeček při porodu vážil 2,90 kilogramu a měřil 49 centimetrů.
Sedmiletá Lenička Zíková z Kozojed se moc těšila na svoji novorozenou sestřičku Terezku (3,35 kg/50 cm). Nejvíce prý na to, jak ji bude sama koupat a vozit v kočárku. Holčička se narodila rodičům Kamile a Tomášovi Zíkovým 24. prosince pět minut po desáté hodině dopoledne v Mulačově nemocnici. Jaroslav Černý z Dolan byl u porodu svého vytouženého prvorozeného syna Milana, a když ho prvně choval, nemohl dojetím ani mluvit. Chlapečka (3,40 kg/51 cm) porodila Alena Černá 23. prosince deset minut před sedmou hodinou ranní v Mulačově nemocnici.
Lucii Bublíkové z Pastuchovic se 22. prosince šest minut po čtrnácté hodině narodila ve FN v Plzni prvorozená dcera Nikol (2,40 kg/47 cm), která je zároveň prvorozeným vnoučetem babiček Květoslavy a Jaroslavy a třech dědečků – Vladimíra, Jaroslava a Josefa. Katarině Nikolové a Janu Stibůrkovi z Kaznějova se 22. prosince osmnáct minut po poledni narodila ve Fakultní nemocnici v Plzni dcera Kačenka (2,61 kg/48 cm). Přestože na Kačenku už doma čeká její dvouletá sestřička Kristínka, oba rodiče uvažují o tom, že děvčata budou mít brzo ještě bratříčka.
Martině a Petrovi Lajošovým z Plzně se 24. prosince čtyřiadvacet minut před osmou hodinou ráno narodil ve Fakultní nemocnici v Plzni prvorozený syn Filípek (3,54 kg/50 cm). Novopečený tatínek je všestranným sportovcem, a proto je přesvědčen, že Filípek bude také sportovcem – nejlépe hokejistou. Petr Mára z Plzně začal 22. 12. oslavovat svého prvorozeného syna Petra a 23. 12. skončil oslavou svých dvaatřicátých narozenin. Novorozený Péťa udělal velkou radost nejen tatínkovi a mamince Janě Márové, ale také všem prarodičům, zvlášť dědečkovi Jaromírovi z Klatov, protože dostal pod stromeček prvorozeného vnuka. Chlapeček (3,66 kg/51 cm) se narodil ve FN v Plzni 13 minut před 15. hodinou.
Iloně Klassové a Tomáši Čapíkovi se 21. prosince deset minut po dvaadvacáté hodině narodil ve FN v Plzni syn Míšánek (4,60 kg/55 cm). Doma už se svého brášky nemůže dočkat desetiletá Simonka, která prý bude mamince pomáhat Míšánka přebalovat, koupat a také ho vozit v kočárku. Šestiletá Deniska Tokárová z Blatnice byla před vánočními svátky nejvíce zvědavá na to, zda bude mít sestřičku Klaudii ještě předtím, než bude Ježíšek rozdávat dárky. Klaudie (3,17 kg/49 cm) se narodila Žanetě Bartůškové a Janu Tokárovi 21. prosince čtrnáct minut před třiadvacátou hodinou ve FN v Plzni.
Janě a Michalu Wittmannovým z Nýřan se 20. prosince čtyři minuty po desáté hodině dopoledne narodila ve FN v Plzni prvorozená dcera Michaela (3 kg/49 cm), která je zároveň prvorozenou vnučkou babičky Aleny a dědečka Karla. Dvojnásobná babička Eva a dědeček Ján z východoslovenských Košic se už nemohou dočkat, kdy je Michaela i s rodiči přijede navštívit. Lucii Eliáškové a Zdeňku Šafářovi z Plzně se 20. prosince pětačtyřicet minut před půlnocí narodila ve FN v Plzni druhorozená dcera Terezka (2,60 kg/48 cm). Dvaapůlletá Nikolka při první návštěvě své sestřičky prohlásila, že je moc hezká, a dala jí pusinku.
Miluši Baštové a Vladimíru Černému z Nekvasov se 21. prosince třiadvacet minut po jedenadvacáté hodině narodila ve FN dcera Alenka (2,79 kg/49 cm). Doma se už své sestřičky a maminky nemůže dočkat tříletá Jindřiška. Lucii a Pavlu Šimandlovým z Plzně se 23. prosince deset minut po osmnácté hodině narodila ve FN v Plzni prvorozená dcera Žofia (3,62 kg/52 cm). Velkou radost z Žofie má dědeček Bohouš, protože je jeho prvním vnoučetem. Na holčičku se už také těší i babička Margita a šestnáctiměsíční bratranec Miško ze Slovenské Nové Dubnice.
Evě Sandecké a Ryszardu Madajczykovi z Plzně se 22. prosince patnáct minut před desátou hodinou dopoledne narodil ve FN v Plzni prvorozený syn Stanislav (4,80 kg/52 cm). Novopečený tatínek je fanouškem fotbalu, a proto by si přál, aby jeho Staník jednou reprezentoval barvy fotbalistů polské Wroclawi. Pavla a Tomáš Randovi z Plzně jsou tanečníci Folklorního souboru Mladina, a proto jsou pevně přesvědčeni, že jejich prvorozená dcera Emma bude pro soubor posilou. Velkou radost z Emmy má i trojnásobná babička Tonička Nováková, protože po vnucích Ondrovi a Jakubovi má konečně také i vnučku. Holčička (3 kg/50 cm) se narodila 20. prosince třicet minut po osmé hodině ráno v Mulačově nemocnici.
3.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš (vpředu v bílém) bojuje se soupeřem o míč.

Mise v Lucernu? Velké zklamání!

Prezident Miloš Zeman na zámku Zbiroh

Prezident Zeman: Baví mě vyvolávat silné emoce

Mezinárodní den archeologie

Plzeň – Západočeské muzeum v Plzni se připojuje k Mezinárodnímu dni archeologie.

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Debut v dresu plzeňské Škodovky si odbyl obránce Jakub Kindl.

Prezident Zeman chce oživit Zelenou Horu

Plzeňský kraj – Prezident Miloš Zeman ukončil už druhou letošní návštěvu našeho kraje.

Slovany jsou světové: mají vlastní globus

Plzeň - Že mají Slovany na chodníku před radnicí železnou mapu s rozložením ulic přesně jako ve skutečnosti, není nic výjimečného.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení