Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koukáme se na svět

PLZEŇ - Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Deník

1.4.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Osmiletá Anetka Kaslová z Merklína se při návštěvě své novorozené sestřičky Danielky snažila přesvědčit maminku, aby s ní jela domů, že se jí už moc stýská. Také maminku ujistila, aby neměla starost o Danielku, že se o ní bude starat sama. Holčička (2,80 kilogramu/48 centimetrů) se narodila rodičům Aleně a Jaroslavu Kaslovým 18. března ve 13.40 hod. ve Stodské nemocnici. Čtyřletá Danielka Karpíšková z Tlučné chtěla, aby se její novorozený bráška jmenoval Tadeášek, ale rodiče Alena a Václav jí pomocí Kinder vajíčka přemluvili a dali synovi jméno Míšánek. Chlapeček (3,30 kg/48 cm) se narodil 13. března dvacet minut před osmou hodinou ráno ve Stodské nemocnici.
Radce a Vladimírovi Velebným z Prahy se 19. března pětadvacet minut před čtvrtou hodinou ranní narodila v Mulačově nemocnici prvorozená dcera Helenka (3,55 kg/52 cm), která je zároveň prvorozeným vnoučetem babičky Helenky z Klatov a také první vnučkou babičky Jindřišky z Hradce Králové. Evě Liggiato a Josefu Ščukovi z Plzně se 20. března třicet minut po desáté hodině dopoledne narodila ve FN v Plzni dcera Terezka (3,48 kg/50 cm). Doma se na svoji sestřičku už moc těší čtyři sourozenci – Sandra, Eva, Michal a Anna.
Čtyřiapůlletý Lukášek Hanuš z Plzně ještě doma připravil mamince do porodnice dáreček – plyšového medvídka – pro svoji sestřičku Lucinku (3,14 kilogramu/47 centimetrů), která se narodila rodičům Evě a Danielovi 20. března v 10.19 hod. ve Fakultní nemocnici v Plzni. Dva fotbalisté – dvanáctiletý Adam a šestnáctiletý Petr Šobrovi z Plzně – se už nemohou dočkat, až se pochlubí svojí novorozenou sestřičkou Barborkou kamarádům. Adam se také těší, že ji bude vodit na fotbalové zápasy. Barborka (4,57 kilogramu/54 centimetrů) se narodila rodičům Ivetě Šobrové Paumové a Pavlu Šobrovi 19. března v 16.33 hodin ve Fakultní nemocnici v Plzni.
Radce Spěšné a Tomáši Vildomcovi z Plzně se 18. března devětadvacet minut před patnáctou hodinou narodil ve FN v Plzni syn Radim (3,75 kg/53 cm). Oba rodiče jsou aktivními sportovci (maminka závodí na kole, tatínek hraje vodní pólo), a proto by rádi, aby Radim i dvaapůlletá Adélka také sportovali. Čtyřletá Barunka Šenfeldová z Plzně - Červeného Hrádku dostala od své novorozené sestřičky Nelinky pěkný dáreček – panenku Barbie. Nelinka (3,08 kg/48 cm) se narodila rodičům Miloslavě a Radkovi 19. března v 18.35 hod. ve FN v Plzni.
Radce a Lubomíru Valentovým ze Starého Plzence se 19. března v 11.42 hod. narodila ve Fakultní nemocnici v Plzni prvorozená dcera Andrejka (3,51 kilgramu/52 centimetrů), která je zároveň prvorozeným vnoučetem prarodičů Hanky a Juraje a druhorozenou vnučkou pro babičku Jaroslavu a dědečka Václava. Josef Jirmásek z Mariánských Lázní měl dvojnásobný důvod oslavovat 19. březen. Kromě toho, že bylo Josefa, mu v 19.23 hod. porodila jeho manželka Soňa ve FN v Plzni syna Filípka (3,53 kg/51 cm). Doma se na ně už moc těší sedmadvacetiměsíční Nikolka.
Čtyřapůlletý Daneček Cajthaml z Třemošné přinesl do porodnice FN v Plzni svému novorozenému bráškovi Matýskovi velikonoční perníček. Prý se nemůže dočkat, až bráška s maminkou budou doma. Matýsek (3,34 kg/49 cm) se narodil Veronice a Janovi 18. března ve 14.51 hod. Šestiletá Eliška Chalupová z Blatnice přinesla do porodnice své novorozené sestřičce plyšové slůně. Už se nemůže dočkat, až bude Julinku vozit v kočárku. Holčička (3,52 kg/51 cm) se narodila rodičům Lence a Janovi 18. března v 11.06 hod. ve FN v Plzni.
Miroslav Cigler z Chocenic je vášnivým rybářem, a proto už připravil rybářský prut i pro svého novorozeného syna Marečka (4,70 kg/53 cm). Narodil se Margitě Ciglerové 19. března v 1.44 hod. ve Fakultní nemocnici v Plzni. Prarodiče z podhůří Vysokých Tater se už moc těší, až je přijede vnuk i s rodiči navštívit. Pavel Mareš z Plzně byl u porodu svého prvorozeného syna Kubíčka (3,51 kg/51 cm) a podle novopečené maminky Aleny jí manžel hodně pomohl, a to jak psychicky, tak fyzicky. Chlapeček se narodil 18. března v 17.28 hod. ve FN v Plzni.
Čtyři sourozenci Spillerovi z Mantova ve věku od dvou do devíti let – Ondrášek, Adélka, Jiřinka a Pepča – se už nemohou dočkat, až jim maminka Jana s tatínkem Tomášem přivezou z Mulačovy nemocnice novorozeného brášku Tomáška. Chlapeček (4,05 kg/53 cm) se narodil 23. března přesně v šest hodin ráno. Monice Liškové a Karlu Thierlovi z Tlučné se 24. března deset minut po šestnácté hodině narodila v Mulačově nemocnici prvorozená dcera Laurinka (2,80 kilogramu/48 centimetrů). Novopečený tatínek se zúčastnil porodu. Podle maminky byl velice statečný a také jí hodně psychicky pomohl.
Tři sestřičky Štípkovy z Plzně – Julinka, Kačenka a Michaela – jsou štěstím bez sebe, že mají konečně brášku (3,20 kg/51 cm). Velkou radost má i čtyřnásobný tatínek Jan. Ten chce brzy naučit syna hrát na kytaru, na kterou hraje i maminka Michaela a osmiletá Kačenka. Obě také umí hrát na piano, a proto se chystají založit rodinnou kapelu. Tobiášek se narodil 23. března ve 3.00 hod. v Mulačově nemocnici. Kláře Kneblové a Ondřeji Veselému ze Seče se 20. března osmadvacet minut před polednem narodil v Mulačově nemocnici prvorozený syn Kristián (2,90 kg/49 cm), který je zároveň prvorozeným vnoučetem prarodičů Lenky a Pavla ze Seče. Kristiána se už také nemohou dočkat novopečení prarodiče Eva a Pavel z Klatov.
Michaele a Tomáši Gonhöferovým z Klatov se 22. března deset minut po třinácté hodině narodil v Mulačově nemocnici prvorozený syn Dominik (2,85 kg/49 cm), který je zároveň prvním vnoučetem prarodičů Zdeňky a Josefa. Pro babičku Annu a dědečka Ronalda je Dominik už třetím vnoučetem. Tři sestry Herejkovy z Chlumčan ve věku od deseti do šestnácti let – Karolínka, Patrička a Nikolka – si už rozdělily, kdy která bude vozit v kočárku novorozenou sestřičku Janičku (2,65 kg/47 kg). Holčička se narodila rodičům Janě a Karlovi 22. března ve 3.17 hod. v Mulačově nemocnici.
Agátka Kormošová z Druztové se narodila před dvěma lety den před Vánocemi - 23. 12. Její sestřička Evelínka o letošních Velikonocích, 22. 3. Dvojnásobní rodiče Gabriela a Jiří řekli, že více významných svátků není, a proto děvčátka brášku už mít nebudou. Evelínka (3,49 kg/50 cm) se narodila 22. března v 11.14 hod. ve FN v Plzni. Jiří Mareš z Kolince u Sušice dlouho uvažoval o tom, jestli bude mít potomka. Nyní, když poprvé uviděl svého syna Péťu (3,31 kg/53 cm), kterého mu 21. března tři minuty před čtvrtou hodinou ranní porodila ve Fakultní nemocnico v Plzni Lenka Vojgtová, je štěstím bez sebe.
Renatě a Robertovi Kluzákovým z Plzně se 19. března devětadvacet minut po třinácté hodině ve FN v Plzni narodil prvorozený syn Daník (3,13 kg/47 cm), který je zároveň prvním vnoučetem prarodičů Renaty a Jana. Pro babičku Alenu a dědečka Josefa je Daník už třetím vnoučetem. Heleně Virágové a Jaroslavu Šablaturovi z Města Touškova se 22. března v 5.00 hod. narodila ve Fakultní nemocnici v Plzni dcera Sabinka (2,77 kg/47 cm). Doma se už na sestřičku těší dva bráškové - Ládík, který ji prý bude vozit v kočárku, a Honza bude Sabinku učit na počítači.
Radce a Petrovi Koubovým z Dobřan se 22. března pět minut před třetí hodinou ranní narodila ve Fakultní nemocnici v Plzni prvorozená dcera Eliška (3,06 kilogramu/48 centimetrů). Novopečený tatínek byl u porodu a podle maminky jí hodně psychicky i fyzicky pomohl. Marii Rajtrové a Zdeňku Kastnerovi z Holýšova se 23. března šest minut před druhou hodinou ranní narodila ve FN v Plzni dcera Michalka (3,97 kg/50 cm), které přinesla šestinásobná babička Marie plyšového medvídka. Doma se už své sestřičky nemohou dočkat sourozenci Zdeněk, Kristýna a Miloš.
Aleně a Luďkovi Valentovým ze Záhoří se 21. března v 8.31 hod. narodil ve Fakultní nemocnici v Plzni druhorozený syn Míša (2,64 kg/47 cm). Čtyřletý Vítek, který má brášku moc rád, se už nemůže dočkat, až Míša bude i s maminkou doma. Markétě Pilařové a Stanislavu Koudelemu z Dobřan se 21. března v 16.15 hod. narodil ve FN v Plzni syn Staník (2,74 kg/48 cm). Pětiletá Klárka sice chtěla Pepíčka, ale když brášku poprvé uviděla, tak jí na jménu vůbec nezaleželo. Hned v porodnici prohlásila, že o Staníka bude pečovat.
Libuši a Milošovi Vrbovým ze Skočic se 19. března v 10.36 hod. narodila ve FN v Plzni dcera Terezka (3,00 kg/47 cm). Doma se už na svoji sestřičku moc těší sedmnáctiletý Štěpán a šestiletá Michalka. Hlavně Michalka se už nemůže dočkat, až bude Terezku vozit v kočárku. Barbora a Vladimír Tyrovi ze Lhotky si nenechali říci, zda se jim narodí kluk nebo holka. Byli mile překvapeni, když se jim 23. 3. pět minut před třináctou narodil ve FN v Plzni prvorozený syn Kubík (3,55 kg/48 cm). Tatínek byl u porodu a pro maminku byl velkou psychickou podporou.
Robert Wolfram z Města Touškova chtěl být přítomen u porodu své dcery Lindy, ale ta na tolik spěchala na svět, že to nestihl. Holčičku (3,00 kg/48 cm) porodila Petra Wolframová 22. března v 7.25 hod. ve FN v Plzni. Doma se maminky a sestřičky nemůže dočkat dvaapůlletý Ríša. Monice Hrachové a Václavu Hanákovi z Černošína se 21. března ve 21.16 hod. narodila ve FN v Plzni dcera Andrejka (3,10 kg/47 cm). Jméno pro svou sestřičku vybrala čtyřletá Anička, která se už nemůže dočkat, až ji maminka přiveze domů.
Markétě a Miloši Chytilovým z Plzně se 24. března sedmadvacet minut před třiadvacátou hodinou narodila ve FN v Plzni druhorozená dcera Kačenka (3,82 kg/49 cm). Doma se na svou maminku a sestřičku už moc těší čtyřletá Adélka. Tatínek dvou synů – čtyřapůlletého Filípka a novorozeného Martina - Pavel Stranský z Pláně je fanouškem pěkných motocyklů. Pevně doufá, že až budou kluci velcí, tak si společně koupí hezkou motorku. Martina (3,50 kg/50 cm) mu porodila manželka Iveta 21. března sedmnáct minut před dvaadvacátou hodinou ve FN v Plzni.

1.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Autogramiáda skupiny Kabát v Plzni
3

Kabát: Ve středu podpisy, ve čtvrtek koncert

Martin Zeman

Podcenit Lugano? Ani náhodou, říká Zeman

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.

Bude se točit třetí řada Policie Modrava

Plzeň – Televizní seriál Policie Modrava trhal rekordy v divácké sledovanosti. Poslední čtyři díly druhé série viděly v průměru dva miliony diváků.

Bílá místa? Na mapě záchranky žádná nejsou

Plzeňský kraj – Síť základen v kraji je tak hustá, že další už téměř nejsou třeba.

FOTO: Když nevyhrajeme, budu zklamaný, říká Hruška

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Ve čtvrtečním utkání třetího kole skupiny G Evropské ligy v Lucernu mezi Luganem a Viktorií Plzeň jsou už vzhledem k posledním výsledkům obou týmů favoritem fotbalisté Viktorie. Brankář Západočechů Aleš Hruška se ale touhle rolí příliš nezaobírá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení