VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koukáme se na svět

PLZEŇ - Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Deník

3.3.2008 1
SDÍLEJ:

Foto:

Třiapůlletý Petřík Kameš z Heřmanovy Hutě položil při návštěvě své novorozené sestřičky Sárinky ve Stodské nemocnici mamince otázku: Maminko, až pojedeš z nemocnice domů, vezmeš s sebou také miminko? Sárinka (2,60 kg/47 cm) se narodila rodičům Eleně a Petrovi 18. února v pravé poledne. Sedmiletý Martínek Přerosta z Přeštic už připravil s tatínkem postýlku pro svou novorozenou sestřičku Emičku a teď se už nemůže dočkat, až ji poveze v kočárku ukázat svým kamarádům. Emička (2,95 kg/49 cm) se narodila rodičům Květoslavě a Radkovi 19. února v 7.46 hod. ve Stodské nemocnici.
Daně Matějkové a Zdeňku Lamplotovi ze Zbůchu se 24. února osmadvacet minut po dvacáté hodině narodila ve FN v Plzni prvorozená dcera Petruška (3,75 kg/52 cm), která je zároveň prvním vnoučetem prarodičů Aleny a Lubomíra. Pro babičky Janu a Věru je Petruška už druhým vnoučetem. Gabriele Hyrmanové a Michalu Haluškovi ze Stoda se 19. února ve 22.00 hod. narodila v Mulačově nemocnici prvorozená dcera Dominika (2,95 kg/49 cm). Novopečený tatínek byl u porodu, a podle maminky byl prý v takovém šoku, že se nezmohl ani na jedno slovo.
Tříletá Andrejka Říhová z Plzně chodila dlouho před narozením svého bratříčka Jakoubka k maminčinu bříšku a dávala mu pusinky. Chlapeček (3,40 kg/51 cm) se narodil rodičům Gabriele a Michalovi 19. února pět minut po poledni v Mulačově nemocnici. Ve čtvrtek 21. února ráno před osmou hodinou odvedl Miroslav Staněk z Nepomuka pětapůlletou Kristýnku do školky, a když se vrátil, hned u dveří mu sdělila jeho družka Terezia Bauerová, aby zavolal sanitku, že porodila, za asistence čtyřnásobné babičky Aničky, dceru Terezku (3 kg/48 cm). V osm hodin byla Terezka na světě a už v devět byly obě s maminkou v Mulačově nemocnici.
Libuši Chadrabové a Petru Hladíkovi z Nezvěstic se 18. února v deset hodin dopoledne narodil v Mulačově nemocnici syn Jiřík (3,80 kg/53 cm). Doma se už bratříčka a maminky nemohou dočkat čtyřletý Honzík a pětiletá Libuška. Lence a Ondřejovi Hegedüsovým z Kralovic se 21. února půl hodiny před polednem narodila v Mulačově nemocnici dcera Evelina (3 kg/50 cm). Doma se už Evelinky a maminky nemohou dočkat osmiletý Ondřej a čtyřletá Mája.
Jedenapůlletý Honzík Mlynárčik z Plzně při první návštěvě hezky pohladil svou novorozenou sestřičku Emily a dal jí také pusinku. Emily (3,55 kg/52 cm) se narodila rodičům Dagmar a Jánu 18. února ve 22.10 hod. v Mulačově nemocnici. Ladě Sedrovičové a Štefanu Makovínymu z Kaznějova se 21. února v 10.45 hod. narodila ve FN v Plzni prvorozená dcera Nikolka (4,20 kg/52 cm), která je zároveň prvním vnoučetem babičky Marie z Karlových Varů a Anny z Nového Boru.
Renatě a Janu Militkým z Plzně se 20. února v 16.14 hod. narodil ve FN v Plzni prvorozený syn Richard (3,64 kg/50 cm). Novopečený tatínek je kytarista, a proto by byl rád, kdyby Ríša zpíval v jeho kapele. Maminka říká, že syn už nyní dává dostatečně najevo, že chce být zpěvákem. Leoně Mikulíkové a Františku Liškovi z Plzně se 19. února v 7.23 hod. narodil ve FN v Plzni prvorozený syn Štěpán (3,37 kg/51 cm). Oba rodiče jsou umělci (maminka je výtvarnice, tatínek je hudebník), a proto by byli rádi, kdyby šel Štěpán také uměleckou cestou.
Veronika a Ondřej Senftovi z Plzně jsou aktivní cykloturisté, a proto by byli rádi, kdyby mohli co nejdříve vzít na kolo i svou prvorozenou dceru Annu Marii. Holčička (2,40 kg/44 cm) se narodila 19. února v 10.06 hod. ve FN v Plzni. Tříletá Kačenka Čechurová z Chrástu přinesla do porodnice FN v Plzni pěknou kytičku své mamince i novorozenému bráškovi Vojtíškovi. Chlapeček (3,42 kg/47 cm) se narodil rodičům Jitce a Vítězslavovi 21. února osm minut po dvaadvacáté hodině ve FN v Plzni.
Čtyřletá Adélka Šestáková z Kozolup už dlouho před porodem své sestřičky Julinky hladila maminku po bříšku a prosila jí, aby se už narodila, že už ji chce vozit v kočárku. Holčička (3,52 kg/50 cm) se narodila rodičům Andree a Martinovi 20. února v 10.35 hod. ve FN v Plzni. Daniel Aichinger ze Sedlce se dlouho rozmýšlel, zda má jít k porodu svého prvorozeného syna Dominika. Kladného rozhodnutí prý vůbec nelituje. Chlapečka (3,76 kg/50 cm) porodila Jana Aichingerová 21. února v 16.54 hod. ve FN v Plzni.
Věře a Miroslavu Červenkovým z Plzně se 19. února přesně ve dvaadvacet hodin narodila ve FN v Plzni dcera Eliška (3,14 kg/49 cm). Doma se své sestřičky a maminky nemůže dočkat dvaapůlletý Pepíček. Tereze Ulčové a Josefu Slavotínkovi z Plzně se 21. února jednu a půl hodiny před polednem narodila v Mulačově nemocnici prvorozená dcera Kristýnka (3,20 kg/51 cm), které se už doma nemohou kromě babičky a dědečka dočkat také tři pejskové, kočička, králíček a morče.
Jiřině a Tomáši Herlíkovým z Plzně se 22. února dvacet minut před šestou hodinou ráno narodil v Mulačově nemocnici prvorozený syn Lukášek (3,70 kg/52 cm). Novopečený tatínek je anesteziolog, a proto při porodu svým kolegům asistoval – podal manželce narkózu. Pětiletá Maruška Poslední z Horního Kamene na první návštěvu přinesla své novorozené sestřičce Adélce (3,40 kg/51 cm) plyšáčka a už se nemůže dočkat, až maminka s Adélkou budou doma. Holčička se narodila rodičům Monice a Petrovi 25. února dvacet minut před desátou hodinou dopoledne v Mulačově nemocnici.
Čtyřiapůlletá Deniska Horová z Přeštic se už nemůže dočkat, až jí maminka domů přiveze novorozeného brášku Pepíčka. Stále ho prý bude vozit v kočárku. Chlapeček (3,40 kg/50 cm) se narodil rodičům Václavě a Josefovi 25. února třicet minut po devatenácté hodině v Mulačově nemocnici. Monice a Radkovi Beštovým z Příchovic se 21. února ve 23.30 hod. narodila v Mulačově nemocnici dcera Alexandra (3,15 kg/50 cm). Dvojnásobný tatínek i dědeček Karel jsou bývalými reprezentanty příchovické národní házené, a proto by byli rádi, kdyby dvouletý Robík i Sašenka také hráli házenou.
Magdaléně a Jaroslavu Topinkovým ze Kbelan se 22. února třicet minut po šestnácté hodině narodil v Mulačově nemocnici prvorozený syn Vlastík (3,70 kg/51 cm). Novopečený tatínek a dědeček Jaroslav jsou myslivci, a proto chtějí už od malinka vést Vlastíka k myslivosti a lásce k přírodě. Natálka Vovsová z Plzně je nejen první dcerou rodičů Milady a Libora, ale také první vnučkou prarodičů Evy a Vlastimila. Pro babičku Věru a dědečka Jaroslava je Natálka (2,47 kg/47 cm), která se narodila 22. února ve 2.44 hod. ve FN v Plzni, už druhou vnučkou.
Třiapůlletý Jaroušek Kudra ze Šťáhlav pomáhal tatínkovi připravovat postýlku pro novorozenou sestřičku Kačenku a také jí namaloval pěkný obrázek. Kačenka (3,53 kg/49 cm) se narodila rodičům Janě a Jaroslavu 21. února jednu minutu po osmé hodině ráno ve FN v Plzni. Hana a Roman Jedličkovi z Nepomuka se domluvili dopředu, že jejich prvorozený syn se bude jmenovat po tatínkovi. Románek (3,30 kg/50 cm) se narodil 22. února jednu minutu po jedenácté hodině dopoledne ve FN v Plzni.
Pro Petrušku Kaštánkovou z Plzně bylo narození její sestřičky Simonky pěkným dárečkem k druhým narozeninám (27. 2. 2006). Simonka (3,45 kg/50 cm) se narodila rodičům Petře a Jiřímu 26. února sedmapadesát minut po půlnoci ve FN v Plzni. Věře Burianové a Tomáši Kovářovi ze Srb se 21. února padesát minut před polednem narodil ve FN v Plzni druhorozený syn Adámek (4,34 kg/52 cm). Pětiletý Martínek přesvědčoval rodiče, aby bráškovi dali jméno Lukáš, ale neuspěl.
Radomil Krásný z Plzně byl u porodu svého prvorozeného syna Kubíčka (2,59 kg/47 cm) a za slzičky dojetí se prý vůbec nestyděl. Syna mu porodila jeho manželka Markéta 24. února pět minut po patnácté hodině ve FN v Plzni. Evě Ščukové a Dušanu Čipčalovi z Nýřan se 25. února devět minut před sedmnáctou hodinou narodila ve FN v Plzni prvorozená dcera Laura (3,37 kg/50 cm). Novopečená maminka by byla ráda, kdyby Laura uměla zpívat a tančit jako ona.

3.3.2008
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FC Viktoria Plzeň – Red Bull Salcburk 0:5
11

Viktoria dostala ve Španělsku výprask

Snímek pořídili vyšetřovatelé Veřejné bezpečnosti na místě činu, na Dukelském náměstí.

Josef Hlavatý: první následovník Jana Palacha

AKTUALIZOVÁNO

Bouralo se na jihu Plzně, Klatovsku, Domažlicku i Tachovsku

Plzeňský kraj - Nárazy vozidel do stromů, střet tří aut i letecké transporty. V sobotu od rána nehody zaměstnávají záchranku, policii i hasiče.

Nájemci hospod se obcím nehlásí

Klatovsko – Stále bez provozovatele je kulturní dům s hospodou v Chanovicích, obec marně hledá nájemce už od května loňského roku. Podobně jsou na tom od prosince i v Bolešinech, podle starostů jsou za problémy s hledáním provozovatelů rostoucí požadavky a regulace ze strany státu.

Na Košutce vyroste hala, učit badminton bude Petr Koukal

Plzeň - Sportovní aréna by se mohla začít stavět již v příštím roce.

FOTO: U synagogy se objevila chodidla, u divadla ústa

Plzeň – Hned dvě umělecká díla se v tomto týdnu záhadně vyskytla v centru Plzně. Na schodech Velké synagogy se objevilo pět kovových chodidel, poblíž Divadla J. K. Tyla zase ústa.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>