Jak to na koncertu vypadalo? Vyprodáno, hluk a davy lidí:

| Video: Youtube

Kojenec ležící na zemi ve vyprodané pařížské hale. Takový pohled se naskytl návštěvníkům květnového koncertu Taylor Swift. Své pobouření sdíleli na sociálních sítích. Fotografii umístila na síti X uživatelka Irondaya.

Měli by tě zavřít, psali matce lidé

„Měli by tě zavřít. Vzít s sebou miminko na koncert Taylor Swift. Kde zůstal selský rozum?“ S takovým vzkazem matce sdílela uživatelka sociální sítě X dnes již virální fotku kojence ležícího na zemi pod nohama fanoušků.

Odstartovala tak vlnu nevole, zděšení a pobouření. „Může si dovolit lístek na koncert, ale nezaplatí hlídání?“ reagovala uživatelka na síti X.

„Úžasní rodiče. Co je pro ně důležitější, Taylor Swift, nebo zdraví jejich dítěte? Očividně Taylor Swift,“ komentovala další.

Náhradní místa k sezení rodina odmítla

Poté, co fotografie obletěla světové sociální sítě, se pro deník Page Six k incidentu vyjádřil zástupce La Défense Arény, kde se koncert pořádal.

„Za děti do 18 let jsou plně zodpovědní zákonní zástupci. Návštěvníkům s malým dítětem na zemi byla nabídnuta náhradní místa k sezení, ale ti je odmítli,“ uvedl.


Nahrává se anketa ...

Dětský sluch se teprve vyvíjí

Miminko na fotce mělo přes uši ochranná sluchátka. Odborníci ale upozorňují, že ta mají v ochraně před hlukem pouze omezenou účinnost.

Hluk na koncertech běžně dosahuje hodnot přes 100 db. „Sluchátka ztlumí hluk maximálně o 30 decibelů,“ upozorňuje pro web USA Today lékařka se specializací na ORL, Linda Dahl.

„Nezodpovědné, proč ochranka nezasáhla?“ ptají se lidé na facebooku:

Před vážným ohrožením sluchu dětí na koncertech varují lékaři. „Na sluch dětí mohou mít koncerty nevratné dopady,“ varují na webu Nemocnice Ostrava-Vítkovice.

„Zatímco dospělý obvykle přibližně umí odhadnout míru, kdy je mu působení hluku ještě příjemné, řada lidí opomíjí fakt, že děti mají tyto hranice úplně jinde. Pokud tedy lidé vyrážejí na hudební akce s dětmi, měli by se na nich s dětmi držet ideálně co nejdále od reproduktorů a hranice nepokoušet,“ radí na webu nemocnice primář ORL oddělení Libor Jeřábek.