VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘEŠTICE

Na zámku byly bonsaje i japonské meče

Merklín – Desítky bonsají, kamenů suiseki, ale i japonská kaligrafie nebo samurajská ukázka, to vše bylo o víkendu k vidění na zámku v jihoplzeňském Merklíně. Právě zde se totiž konal již 12. ročník výstavy bonsají, kterou navštívily stovky lidí.

Pochvala úředníků od občanů překvapila tajemnici Přeštic

Přeštice – Je to výborné vysvědčení pro zaměstnance Městského úřadu v Přešticích. Město se přihlásilo do projektu Dobrý úřad, v němž občané hodnotí odvedenou práci úředníků a jejich komunikaci.

Dcera v Přešticích pobodala otce

Přeštice - Za útokem stojí pravděpodobně hádka mezi otcem a přítelem jeho dcery.

Přeštice zlevnily vodu

Přeštice – Před komunálními volbami vedení Přeštic slibovalo levnější vodné a stočné. Slib se radnici podařilo splnit už od tohoto roku.

Zdrogovaný řidič chtěl policii i utéct

Plzeňsko – Zdrogovaného 25letého řidiče, který navíc v autě vezl další tři lidi, dopadli v noci na včerejšek policisté z Přeštic.

Přeštice až napodruhé změní dodavatele tepla

Přeštice – Napodruhé, ale přece. Přešticím se konečně podařilo vypovědět smlouvu s dodavatelem tepla společností Komterm Čechy, s. r. o. Vloni totiž pokus města ztroskotal kvůli úřednické chybě.

Domácnost Radosti vyzdobili studenti

Merklín – Příjemnější a barevnější je nejnovější domácnost Domova Radost Merklín, v němž se starají o osoby s postižením.

Policisté chytili devatenáctiletého viníka pondělní nebezpečné nehody

Horní Lukavice /VIDEO/ – Pátrací relace ve sdělovacích prostředcích pomohla dopravním policistům dopadnout viníka pondělní dopravní nehody, která se stala mezi Horní Lukavicí a Přešticemi.

VIDEO: Policie hledá svědky děsivé nehody

Horní Lukavice – Dopravní policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala krátce po pondělní 15. hodině na silnici mezi Horní Lukavicí a Přešticemi.

Připravovali osvětlení zámku, přitom pod nimi spadlo lešení

Lužany - Při instalaci osvětlení zámku se zřítila plošina k zemi, spolu s ní i dva dělníci.

Otužilce křtil v Příchovicích vodník

Příchovice - Stovky lidí sledovaly v neděli odpoledne v Příchovicích na jižním Plzeňsku třicítku nadšenců, kteří si přišli již po dvaatřicáté zaplavat do řeky Úhlavy.

Ochotníci slaví 105 let i objevem vzácné opony

Příchovice – Padesát šest let ležely v zapomnění na půdě bývalého hostince v Příchovicích pět metrů dlouhá a tři metry široká malovaná opona spolu s malovanými kulisami. Obojí z roku 1925.

Přeštice dopravu nezlevní, aby neprohlubovaly ztrátu

Přeštice – V Přešticích se nebude nic měnit na zvýšené ceně městské hromadné dopravy, kterou schválila čtyři dny před loňskými komunálními volbami rada města. Nové vedení Přeštic ponechá jízdné na 10 korunách.

Konkurz do seriálu přilákal hlavně děti

Přeštice – Jakmile Tereza Nováková uslyšela o konkurzu do historického seriálu Já, Mattoni, nechtěla si ho za žádnou cenu nechat ujít.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení