VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘEŠTICE

Řezbářka vyrobila i plastiky podle Erbenovy Kytice

Příchovice – Soubor básní Kytice od Karla Jaromíra Erbena by většina z nás hledala nejspíš v knihovně. Jiřina Andrlíková ho má však na zahradě.

Starostka Příchovic doufá, že vyhořelá firma neskončí

Plzeň – Páteční požár skladu firmy ILV, s. r. o. v Příchovicích patří k nejničivějším za poslední léta na Plzeňsku. Plameny podle předběžných informací hasičů způsobily škody za 100 milionů korun.

Národní házenkáři Přeštic bilancovali

Přeštice – Oddíl národní házené patří v přeštické TJ mezi tři největší, sdružuje 236 členů, z toho více jak polovinu (123) tvoří mládež. Loňský rok jeho členové hodnotili na valné hromadě.

Proleťte světem v Přešticích

Přeštice – Cestovatelský festival provede návštěvníky Kanadou, Nepálem, Amazonií či Kyrgyzstánem.

Linka N91 pojede až do Přeštic. Chlumčany však vynechá

Přeštice, Plzeň – Až do Přeštic bude v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli nově zajíždět noční linka N91.

Přeštice chtějí ještě letos minipivovar

Přeštice – Radnice v Přešticích rozběhla jednání s vážným zájemcem o pronájem prostor, kde byla restaurace a hudební klub.

Šibřinky zaplnily přeštickou sokolovnu

Plzeň - Přeštické šibřinky, tedy maškarní rej, přilákaly v sobotu do místní sokolovny více než stovku dětí v maskách doprovázených rodiči.

V Přešticích vzpomněli na první soudní procesy s undergroundem

Přeštice - Čtyřicáté výročí přednášky Ivana Martina Jirouse, řečeného Magor, a koncertu nezávislých hudebníků, které vedly k zatýkání a prvnímu procesu s českým undergroundem, si v pátek připomněly dvě stovky lidí v Přešticích na Plzeňsku.

Zátah na underground 
v Přešticích znovu ožije

Přeštice – Jihoplzeňské Přeštice si v pátek připomenou 40. výročí přednášky Ivana Martina „Magora" Jirouse a koncertu nezávislých hudebníků, které vedly k zatýkání a prvnímu procesu s českým undergroundem.

Trenér Moravec: Nejsilnější zbraň? Týmový duch

Plzeň – Národní házenkáři Přeštic po podzimní části sezony drží druhé místo ligové tabulky.

Před utkáním přišly gratulace

Přeštice – Před vlastním ligovým utkáním národní házené mezi domácí TJ Přeštice a hosty z Chomutova se uskutečnil malý slavnostní akt. Dvěma přeštickým hráčkám byl za sportovní úspěchy udělen titul Mistryně národní házené a převzaly ho z rukou místopředsedy SNH Ivo Tomana.

Bojových kohoutů se člověk bát nemusí

Lužany – Řekne-li se bojová slepice nebo kohout, vybaví se řadě z vás nejspíše krvavé zápasy na život a na smrt. Jenže chovatelé tato zvířata vidí zcela jinak.

Před 250 lety se narodil Jakub Jan Ryba, otec České mše vánoční

Přeštice – Neví se, jak vypadal, jeho rodný dům – byl-li to on – už také nestojí a v životopisu Jakuba Jana Ryby bychom určitě našli další otazníky, které badatele zřejmě nepřestanou zajímat.

Mladý zpěvák: Hraní s babičkou nás pořád baví

Přeštice – Dvacetiletý Jan Šimůnek z Přeštic není typickým představitelem své generace. Jeho největší vášní je dechová hudba, jazz a swing. Student klasického zpěvu na plzeňské konzervatoři mimo jiné hraje také veřejně se svojí babičkou na různých akcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT