VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NEPOMUK

Dívka z Nepomuku okouzlila diváky i čtenáře

Nepomuk – První dojetí prožívala Lucie Skalová z Nepomuku, když postoupila mezi deset nejkrásnějších maturantek roku 2012.

Nepomuk mají od příštího roku hlídat kamery

Nepomuk – Obavy o majetek nebo strach vyjít ven trápí některé obyvatele Nepomuku. Údaje vyplývají z dotazníků, které město nechalo roznést do schránek domácností.

Silnice Plzeňska čekají prázdninové uzavírky

Plzeňsko – Silnice Plzeňska budou o letošních prázdninách rozkopané více než před rokem.

Mezi Plzní a Nepomukem nebudou v květnu jezdit vlaky

Plzeňsko – Cestující, kteří jezdí vlakem z Plzně do Nepomuku či nazpět, čekají perné dny. 

Do proklínané spojnice Přeštic a Nepomuku se pustili silničáři

Jižní Plzeňsko – Výtluky, praskliny i náklaďáky vyjeté koleje na silnici vedoucí z Nepomuku do Přeštic se od května příštího roku stanou minulostí. 

Hasičská nádrž v Nových Mitrovicích pustne

Nové Mitrovice – Ryby plavou břichem nahoru, voda kvete a nadnáší papírové obaly od sladkostí či plastovou lahev.

Zvon tojické kapličky bude ohlašovat poledne i klekání

Tojice – Že je právě poledne nebo že nastal čas klekání, to obyvatelé jihoplzeňských Tojic brzy poznají i bez hodin. Z tamní kapličky se totiž počínaje Bílou sobotou bude pravidelně ozývat zvonění.

V Nepomuku se otevřela další sezona farmářských trhů

Nepomuk – S prvním jarním víkendem došlo na nepomuckém náměstí i na první farmářské trhy v Plzeňském kraji. 

Nepomucká galerie zahájila sezonu vodou

Nepomuk – Nejméně pětatřicet různě zaměřených výstav už v Nepomuku připravil sběratel a tamní občan Bohuslav Šotola.

Výstava mapuje rody slavných Nepomučanů

Nepomuk – Chcete se dozvědět o předcích slavného nepomuckého rodáka Augustína Němejce nebo prohlédnout rodokmen prezidenta Václava Klause? Tak neváhejte a navštivte Muzeum a galerii v Nepomuku, kde probíhá výstava s názvem Putování za předky. 

O neznámou Zelenou Horu byl velký zájem

Nepomuk – Přednáška doplněná promítanými fotografiemi, kresbami a mapkami se v neděli uskutečnila v prostorách zrekonstruovaného rodného domu Augustina Němejce v Nepomuku. 

Nepomučtí motoristé se už těší na červen

Nepomuk – Automoto klub Nepomuk patří v rámci Autoklubu ČR (AČR) mezi nejstarší kluby v celé republice. Byl založen v roce 1946 a po celou dobu své existence patřil mezi velmi aktivní pořadatele motoristických akcí.

Kasejovice a jih Čech propojí naučná stezka

Kasejovice – Městečko, na rozhraní Plzeňského a Jihočeského kraje, Kasejovice, se zapojí do přeshraniční spolupráce „Zlatonaučné stezky v regionu Blatensko“.

V Nepomuku musí o škole jednat znovu

Nepomuk – Podoba zbrusu nové přístavby Základní umělecké školy Nepomuk byla hlavním a vlastně i jediným bodem setkání s obyvateli, které nepomučtí zastupitelé svolali na středeční večer. O tom, jak bude škola vypadat, se ale nerozhodlo. Účast obyvatel byla příliš nízká.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT