Předchozí
1 z 3
Další

„Dlouhá léta jsem bydlel v Kyjevské ulici, na základní školu jsem chodil na nedaleké Jiráskovo náměstí. Jako děti jsme si denně hrávali venku, takže Slovany mám proběhané křížem krážem, i na boso. Velmi rád na tuto dobu vzpomínám,“ vypráví Pech a dodává: „Na Slovany nedám dopustit a jsem strašně pyšný na to, jakého tu máme starostu. Pro rozvoj Slovan dělá hodně, je to člověk, který chce neustále rozvíjet svou čtvrť,“.

Rallyový jezdec Václav Pech mladší.Rallyový jezdec Václav Pech mladší.Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

Pech pracuje ve vedení firmy PEMEX-ivp, která se zabývá povrchovými úpravami kovů. „V automobilovém prostředí jsem vyrůstal, můj táta závodil na soutěžích 25 let. Po revoluci začal podnikat a já jsem chtěl mermomocí závodit. Táta ze začátku chtěl, abych se více staral o firmu a trošku mi ježdění zakazoval. Po prvním roce, co jsem začal závodit, mě ale začal hodně podporovat. A dnes už závodím 25. rokem,“ vzpomíná Pech.

VÁCLAV PECH se i na Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy představí s vozem Ford Focus WRC.Václav Pech ve voze Ford Focus WRC.Zdroj: media Václav Pech

V rodinné firmě, kterou vlastní spolu s otcem, tráví dnes celé dny. „Na plný úvazek se věnuji firmě a do toho závodím. Abych závodění fyzicky vydržel, musím k tomu samozřejmě posilovat, jezdit na kole a běhat, ale to nejsou koníčky, to je prostě povinnost. Všechny sny, které jsem okolo rallye měl, jsem si už splnil, a dokonce je i překonal. Tenhle sport je především o financích a o prosazení se. S mým spolujezdcem se nám na začátku podařilo prosadit a dostat pod křídla sponzorů. Jsme osminásobnými mistry České republiky v rallye, což se asi dodnes nikomu jinému nepovedlo. Můj asi největší cíl, co teď mám, je udržet se co nejdéle v české špičce,“ dodává závodník.

Václav Pech a Petr Uhel - Posádka Václav Pech (vpravo) a Petr Uhel se raduje 12. července 2020 z výhry v cíli Rallye Bohemia v Mladé Boleslavi.Posádka Václav Pech (vpravo) a Petr Uhel se raduje 12. července 2020 z výhry v cíli Rallye Bohemia v Mladé Boleslavi.