Předchozí
1 z 4
Další

Na závodech ve vícebojích v Ostravě v ženském pětiboji si výkonem 3881 bodů vylepšila osobní rekord a zároveň vytvořila nový krajský rekord, který do té doby sama držela. Rekord pak posunula na mistrovství ČR ve vícebojích na hodnotu 3926 bodů a získala bronzovou medaili.

Atletka Škody Plzeň Denisa MajerováZdroj: Deník

Všestranná závodnice pomohla na halovém mistrovství ČR v Ostravě štafetě žen na 4x200 m ve složení Hettlerová, Jonášová, Majerová (na snímku vpravo) a Suchá v čase 1:38,30 min. ke stříbrné medaili a novému krajskému rekordu. „Stříbrná medaile byla třešničkou na dortu halové sezony,“ neskrývala radost Denisa Majerová.

Atletka Škody Plzeň Denisa MajerováZdroj: Deník 

Necelé tři týdny po konci halové sezony vyhlásila vláda nouzový stav kvůli epidemii koronaviru. Atletka Škody Plzeň a studentka oboru farmaceutický asistent se rozhodla pomoci lékárníkům.  A to navzdory tomu, že povinnou praxi studentům škola zrušila. „Od 2. března jsem měla mít třítýdenní praxi v lékárně. Byla jsem domluvená, že ji budu mít zároveň jako brigádu. Kvůli pandemii koronaviru se ale praxe zrušily. V lékárně se mě zeptali a zároveň poprosili, jestli bych nechtěla dále vypomáhat, tak jsem neváhala,“ vysvětlila Denisa Majerová. Výpomoc v lékárně ukončila 16. května, protože se v současnosti připravuje na absolutorium, které ji čeká 9. června.

Atletka Škody Plzeň Denisa MajerováZdroj: Deník

Nouzový stav a karanténa Česka ovlivnily sportovní přípravu Majerové, protože atletický stadion byl zavřený. „Moje atletická příprava probíhala individuálně podomácku. Klub mi zapůjčil veškeré tréninkové věci, jako jsou činky, medicinbal nebo švihadlo, popřípadě jsem se šla proběhnout do přírody,“ prozradila. „Byla to na jednu stranu příjemná změna trénování. Běhala jsem nejčastěji v lese, což bylo super, ale stadion je stadion, a proto jsem ráda, že už můžu trénovat zase tam," uzavřela Denisa Majerová.

Atletka Škody Plzeň Denisa MajerováZdroj: Deník