Při koncertu v Měšťanské besedě ji doprovodí vlastní kapela, v níž působí i její manžel, skvělý saxofonista Jim Tomlinson. Kromě skladeb z posledních dvou alb zazní i písně z platinové a na Grammy nominované desky Breakfast on the Morning Tram. Zpěvaččin hlas a vystupování výstižně před třemi roky popsal hudební časopis Bang & Olufsen Magazine slovy: „Její hlas je někdy šepotem, někdy uklidňujícím pohlazením, někdy nadšeným výkřikem; ale ať už je vyjádření či nálada jakákoliv, mají jednotliví posluchači často pocit, že Staceyin zpěv je určen jen a jen pro jejich uši.“ Zřejmě proto koncertuje úspěšně v podstatě v jakémkoli koutě světa. Její klubové i halové koncerty navštěvují posluchači všech generací a rozhodně nejde o žádné kované milovníky jazzu.

K jazzu je dílo Stacey Kent podle mnohých řazeno hlavně kvůli technice vokálu – přirozeně čisté intonaci, přesné rytmice a frázování. Hudba je ale rozmanitá a ani v písních se pak zpěvačka i autorka textů nesvazuje tématy. A nesoustředí se ani výhradně na své autorské dílo, které už obsahuje deset alb. Spolupracuje s mnoha hudebníky a mezi její nejznámější pěvecké počiny mimo jiné patří i neotřelé a emotivní ztvárnění nejlepších love songů 20. století.

Stacey Kent dosud koncertovala už ve více než v padesáti zemích světa. Nejširší publikum má kromě Anglie a Spojených států i ve Francii a v Brazílii, kvůli které se za rok naučila portugalsky. Pravidelně koncertuje v Německu a vystupovala už i v Čechách.