Podle Dominiky Antonie Skalové z pořádající agentury ArtProm se diváci mohou těšit na řadu představení pod širým nebem. Mezi nimi bude například i mikrokoncert pro jednoho diváka, ukázky nové magie, street dance i klaunérie.

Do Mlýnské strouhy zavítají artisté a umělci nejen z Čech, ale i z Německa, Anglie, Itálie a Portugalska. Pod širým nebem zahraje sedm souborů, každý den budou na programu dvě až čtyři představení.

Program v pondělí začíná v 17 hodin, v úterý o hodinu dříve a ve středu v 19:30 hodin. Jako každý rok je vstup na veškerý program Živé ulice zdarma.

„Víme, že ve stejném termínu se v nedaleké Proluce konají představení Divadelního léta pod plzeňským nebem. Program jsme připravovali tak, aby se akce nerušily,“ informuje Dominika Antonie Skalová.

Živá ulice se pak do Plzně s hlavním, převážně hudebním programem vrátí v srpnu. Od 10. do 19. srp-na se bude hrát na šesti místech v centru Plzně. Pozvány jsou například kapely Sto zvířat, Midi Lidi, Tabasker, The ild Roots nebo Znouzectnost.