Přestože si Vltava připomíná 30. výročí, rozhodně se nedá říci, že by za sebou měla tak dlouhou historii hraní. První koncert odehrála v roce 1986, ale od té doby měla jednu kratší a jednu dlouhou přestávku. Partička kolem kytaristy, zpěváka, herce, textaře i skladatele Roberta Nebřenského nebyla zpočátku autorskou kapelou. Jen si do vesela upravovala převzaté hity. Do dvou let zanikla a po roční odmlce ji nastartoval její tradiční motor Nebřenský. Impulsem mu bylo jeho nové herecké angažmá v Divadle Sklep. Vltava se pak stala dvorní kapelou Sklepáků. V roce 1991 skupina vydala své první čtyři písně a začala připravovat první plnohodnotné album. Na svět přišlo o tři roky později a stalo se kultovním. Na desce Mládí i tak velkou lásku bere s humorem se totiž objevily mimořádné písničky jako Kapitán Pejsek, Prasátko, Panáček nebo Baby boogie.

Vtipným, ironickým, hravým a místy až infantilním textům dal další náboj osobitý pěvecký projev Roberta Nebřenského. Jeho rockovou kytaru pak hudebně opět do hravosti mírnil klavír Františka Svačiny, ale také dechová sekce. Vltavu si rychle zamilovalo mladé publikum i střední generace a stala se milým a stálým členem české top hudební scény. Mezi další hity z následujících desek patří songy Hurá písničky, Marx, Engels, Beatles nebo Bezvadnej chlap. Pak se ale v roce 2003 kapela opět rozpadla. Tentokráte na sedm let. V roce 2010 ji dal dohromady opět s Františkem Svačinou ale jinak s novými mladými hudebníky Robert Nebřenský. V nové éře vydala Vltava dvě desky. Tu druhou s názvem Čaroděj loni. Právě písničky z tohoto alba a staré hity v novém zvuku jsou pilířem výročních koncertů. Po únorovém vystoupení v Plzni Vltava svoji koncertní činnost opět omezí.

Anděl Páně i námořník Čepička

Filmová pohádka Anděl Páně 2 a divadelní představení O námořníku Čepičkovi jsou o tomto víkendu v programu Měšťanské besedy pro děti. Příběh o rozhádané dvojici anděla a čerta, kteří hledají jablko poznání a jejž už v českých kinech vidělo přes 800 tisíc diváků, je na programu dnes odpoledne v Kině Beseda. Je vhodný pro děti od pěti let. Pohádka o tom, jak odvážný námořníček Čepička beze strachu vyráží na dobrodružnou plavbu, aby zachránil princeznu Adélku, čeká na děti od tří let zítra. V divadelní pohádce se objeví i hrozný pirát, zlatovlasá mořská panna a obří had.

Pogram pro děti v Měšťanské besedě

7. 1. 14:30 – Anděl Páně 2 (film, +5)
8. 1. 14:30 a 16:00 – O námořníku Čepičkovi (divadlo, +3)
14. 1. 14:30 – Lichožrouti (animovaný film, +6)
15. 1. 14:30 a 16:00 – Co dělají zvířátka v zimě? (divadlo, +3)
22. 1. 14:30 a 16:00 – O pejskovi a kočičce (divadlo, +3)
28. 1. 14:00 a 16:00 – Zpíváme a tančíme s Míšou (show, +2)
28. 1. 14:30 – Anděl Páně 2 (film, +5)
29. 1. 14:30 a 16:00 – Jak zvířátka k Petrovským přišla? (divadlo, +3)