Po odpolední pohádce ho odstartují dvě přední české herečky Zlata Adamovská a Jana Štěpánková, které se spolu seznámí na silnici a vydají se na cestu za svobodou. Tragikomedii Na útěku nastudovaly v Divadle Ungelt v roce 2009. I po šesti letech stále vyprodává hlediště.

Pro Adamovskou byla tato hra první zkušeností s komorním prostředím. Před tím hrála 20 let ve Vinohradském divadle a odmítala hostování na jiných jevištích a v jiných souborech. Přesto ji šéf Ungeltu Milan Hein angažmá nabídl a herečka kupodivu souhlasila.

„Tato úžasná hra je o svobodě, touze po ní a o tom, že bychom se neměli nechat manipulovat kýmkoli. To je téma, které mně osobně je velmi blízké. A když se k tomu přidá možnost hrát s takovou herečkou, jako je Jana Štěpánková, a připravit něco v režii Ladislava Smočka, tak jsem nemohla říci ne," říká Zlata Adamovská, která ztvárňuje mladší Margot.

Ve hře utíká před vlastní rodinou. Vždy ji milovala a byla pro své blízké připravena udělat cokoli. Z této touhy se ale později stala rutina a později měla pocit, že je vlastně otrokyní nejen své rodiny, ale i svého pudu sloužit a starat se. Jednoho dne se rozhodla to změnit. Sbalila si věci, sedla do auta a odjela, aniž by tušila kam.

Není pak divu, že na bezmyšlenkovitém útěku zastaví a sveze jinou ženu Claude. Ta na silnici stopuje, protože utíká z domova důchodců. Je to rozverná šarmantní paní, která má smysl pro humor a ironii a dokáže se radovat z drobných úspěchů. Ve stereotypu domova ale nebyla možnost tyto své povahové vlastnosti naplnit. V povinném programu domova se užírala nudou.

Na společné cestě brzy zjišťují, že si na jednu stranu nejsou příliš blízké. Obě ale cítí, že mají ještě právo zažít ve svém životě vzrušující chvíle. A v tomto přesvědčení se navzájem podporují a díky tomu plno zajímavých zážitků ještě prožijí.

Ještě v srpnu pak hostí zahrada Besedy další komedii z produkce Ungeltu. Na jevišti budou Petr Kostka a František Němec jako Pan Halpern a pan Johnson. Na obě letní představení pražského divadla i na další bohatý letní program Besedy jsou stále ještě vstupenky v obvyklých předprodejích. Akce se konají za každého počasí.

DIVADLO UNGELT NA ZAHRADĚ MĚŠŤANSKÉ BESEDY

21. 6. 20:00 – Na útěku:
Jana Štěpánková a Zlata Adamovská

27. 8. 19:30 – Pan Halpern a pan Johnson:
František Němec a Petr Kostka