Už ve čtvrtek začne největší přehlídka bavorské kultury v České republice – festival Treffpunkt. V plzeňském areálu DEPO2015 potrvá do neděle.

„Plzeňská část Treffpunktu se vždy konala na podzim, výjimečně a vlastně i naposledy ji uvádíme už na jaře,“ uvádí ředitel DEPO2015 Jiří Suchánek. „Končí totiž tříletý příhraniční projekt, z něhož byl Treffpunkt financován,“ vysvětluje.

„Od čtvrtka do neděle představíme to nejlepší z oblasti mezi Plzní a Regensburgem,“ informuje manažer Treffpunktu Jindřich Jindřich. „Ve čtvrtek a pátek se oblíbená pivní zahrádka v depu otevře v 16, v sobotu a v neděli už v 10 hodin,“ upozorňuje Jindřich. Dodává, že z Bavorska do Plzně dorazí více než stovka umělců. Bude mezi nimi například dívčí kvartet Blechbixn, který prý provokuje drzými popěvky v jadrné bavorštině. „Tahle kapela v Plzni vystupuje poprvé,“ podotýká Jindřich. Mezi dalšími vystupujícími jsou tělesa hrající bavorské lidovky, folk, blues nebo jazz či swing. Vystoupí i plzeňští muzikanti. Nedělní program bude zaměřen na rodiny s dětmi. „Nabídneme např. plněné preclíky, speciální hovězí pečeni se špeclemi, klobásy i typický bavorský dezert – bramborové placičky s jablečným pyré,“ zve šéfkuchař restaurace Na Spilce František Eger, který pro Treffpunkt připraví menu.

Vstup na Treffpunkt do DEPO2015 je zdarma. V sobotu i v pátek přijedou do Plzně z Regensburgu autobusy s německými turisty. Kromě Treffpunktu se vypraví i na prohlídky města.

„S česko-bavorskými projekty však nekončíme,“ poznamenává Suchánek. Už v červenci představíme česká řemesla na festivalu v Regensburgu a připravujeme nový projekt, jímž bychom chtěli ve společném prezentování bavorské a české kultury pokračovat,“ plánuje Suchánek. Loni v říjnu Treffpunkt v DEPO2015 navštívilo 8,5 tisíce lidí.