Jak dlouho jste na nové desce pracovali? Použili jste i nějaké z dřívějších písní, nebo jste na novinku složili kompletně nový materiál?
Nové písničky na desku jsme začali psát na jaře letošního roku a postupně jsme na nich pracovali a dokončili jsme je ve studiu. Trvalo to zhruba půl roku a všechny jsme skládali právě pro novou desku. Do toho jsme měli koncerty a na nich jsme i nové písně hráli. Ve studiu jsme byli celkem sedm dní.

Jakou cestu kapela Sticx za obu její existence urazila? Co bylo v uplynulých letech vaším největším úspěchem?
Hrajeme sedm let a od začátku, kdy jsme s Kubou a Tondou zkoušeli ve třech v garáži, jsme ušli dlouhou cestu. Nedá se mluvit o raketovém vzestupu, ale poctivě jsme pracovali na hudbě a užívali si koncerty. Před dvěma lety se k nám přidal bubeník Martin a nedávno přišel Honza a od té doby jsme si našli svůj směr, kterým se chceme ubírat. Největší úspěchy nás doufám čekají společně s vydáním nového alba a turné s kapelou Houba, která si nás vzala pod křídla.

Když se podíváte na texty nových písní, čeho se témata nejčastěji dotýkají?
Texty na našem novém albu jsou prostě a jednoduše o životě, smrti, radosti, pohodě, přátelství, společnosti a tak nějak o tom v čem žijeme a co prožíváme.

Jak hodláte novou desku propagovat?
Jedeme na turné do měst a klubů kde jsme ještě nehráli, takže jí předvedeme novým lidem. V Domažlicích budeme mít 1. 11. křest pro fanoušky a staré známé. A samozřejmě všechno tohle budeme propagovat na internetu, bez kterého to dneska skoro už nejde. Necháme vyrobit také CD a vinyly.

Proč jste si k natáčení vybrali studio Ex Avik?
Je tam nejen perfektní prostředí pro nahrávání, ale také super strejda Brumbál, který z nás dokáže vytlouct maximum, aby deska byla naprosto dokonalá. Ve studiu také nahrává hodně našich spřátelených kapel, a proto víme, co od nahrávání můžeme očekávat a na co se těšit.

Jak mladé kapely získávají peníze na nahrávání?
Platili jsme si to ze svého. Finance jsou vždycky těžká věc. Proto nám klidně posílejte vaše sponzorské dary na podporu naší tvorby na číslo účtu 2580865113 / 0800!

Můžete charakterizovat novou desku? Co od ní může posluchač očekávat?
Řekli bychom, že deska je charakteristická svojí rozmanitostí jak textovou, tak zpěvovou, kdy jsme se u mikrofonu vystřídali téměř všichni, takže to není jen o jednom zpěvákovi, ale je to hlavně o nás všech. Každý z nás do toho vložil část sebe a tím je ta deska zvláštní. Najdou se tam písničky k zamyšlení, pro zasmání, k pláči ale také pro rozveselení. Od desky lze očekávat, že někoho potěší, někoho uchvátí a někdo bude kritizovat. Tak to je a tak to prostě chodí. Jen doufáme, že těch, které to uchvátí, bude většina.

Na internetu jste publikovali video s písni pro našeho prezidenta? Proč jste tak udělali? Chcete, aby kapela mela i takovýto kriticky přesah nebo to byla jen sranda?
Byla to vesele pojatá smutná situace v naší vládě. A dokonce i Antonín Steinberger byl překvapený, jakou mělo video sledovanost a popularitu.