„Samozřejmě, že za velmi přísných bezpečnostních opatření,“ říká za organizátory výstavy Skvosty s vůní benzinu Jindřich Mužík. Dodává, že letos prezentují především auta nová. Tím nejdražším je La Ferrari Proto MP2, který dosud nebyl nikde k vidění. Vystaven je i jediný Maserati MC 12 v České republice.

„Auta nám zapůjčili soukromí sběratelé nebo dealeři a přemlouvat jsme je rozhodně nemuseli. Vystavujeme na dvě stovky aut nových i veteránů,“ informuje Mužík.

Jedním z těch, kdo se vzácným autem do Plzně přijel, je sběratel Filip Turek. Na plzeňskou výstavu zapůjčil vůz Imperial Le Baron, rok výroby 1960, který patřil gabonskému diktátoru „Navštěvoval s ním francouzské prezidenty. Existuje video, kde u tohoto auta stojí s Charlesem de Gaullem,“ poznamenává Turek.

Organizátoři pro návštěvníky připravili i doprovodný program. Na besedu s autogramiádou se do Plzně dnes chystá Dan Přibáň, který na výpravy po světě jezdí žlutými trabanty. V sobotu budou s návštěvníky besedovat např. cestovatelé Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek, v neděli přijedou kamionový závodník Martin Maclík a motokrosař Jan Brabec . Návštěvníci si budou moci užít i vyhlídkovou jízdu po Plzni v historickém autobusu.