1. Hodina pravdy
2. To bílý musí ven
3. Knír
4. Potřebuju chlapa
5. Feminismus
6. Žena
7. Nadmutá
8. Oukej
9. Reinkarnace
10. Hausmann
11. Nešpory
12. Žízeň
13. Vlak zoufalství a beznaděje
14. Milionovej
15. Ironový muž
16. Hodina country

Parta složená kolem několika bývalých členů kapely Tleskač na novinku připravila šestnáctku skladeb, které žánrově popisují jako moustache rock´n´roll .

Prim na albu hrají především dechové nástroje, nezaměnitelný hlas Míry ´Prasopsa´Cislera a také texty, které jsou alfou a omegou celé kníraté tvorby. V nich se kapela drží především stěžejního tématu, žen. S nadsázkou a někdy až trochu ostřejším humorem, ze kterého feministkám budou vstávat vlasy hrůzou, pějí o úloze žen v životě muže, nebo i o tom, že pokud se muž bude chovat v životě špatně, narodí se příště jako žena.

Texty však nejsou prvoplánové, více než šokují zaujmou především svou propracovaností, stejně jako hudební podklad, který se místy odpichuje od předchozí tvorby členů kapely a přesto minulost nerecykluje. Pánové se naopak nebojí sáhnout i pro hard rockové riffy nebo koketovat s punkem.

Byť se jedná o debut, na desce se podepsaly letité zkušenosti všech muzikantů a posluchač má před sebou počin dotažený snad po všech stránkách. Šestnáctka písní kromě dvou položek nemá slabší místo a na rozdíl od kapely, ze které část Knírů odešla, nepůsobí vyčpěle, ale originálně. Původní Tleskač je mrtev, ať žijí Kníry.

Ukázky z desky naleznete ZDE

Rozhovor s Mírou Prasopsem Cislerem