Nejedná se však jen o změnu názvu. Radovánek nepůsobí pouze jako organizátor odpoledních zájmových kroužků pro děti, ale stal se mezigeneračním centrem otevřeným veřejnosti. „Naše mimoplzeňská pracoviště jsou otevřena každý všední den do 19 hodin, pět plzeňských pracovišť bývá otevřeno až do 22 hodin," uvádí ředitelka Radovánku Eva Tischlerová. Například v Pallovce v rámci stále probíhající rekonstrukce vznikla už nová barevná kavárna. Nejde však jen o to, že rodiče či prarodiče, kteří děti doprovázejí na kroužky, na ně mohou čekat v příjemném prostředí. „Kdokoli, kdo přijde přímo z ulice, se u nás může věnovat nějaké zájmové činnosti. Pro seniory máme například připravená zdravotní cvičení či si u nás mohou zkusit práci s počítačem," uvádí Eva Tischlerová. Dodává, že od března otevírají pro dospělé řadu klubů zaměřených na zapomenutá umělecká řemesla – řezbářství, paličkování, šitou krajku, ale i staročeskou kuchyni. Zdůrazňuje, že není třeba se do klubů dopředu hlásit v září na začátku školního roku nebo v lednu na začátku kalendářního roku. Stačí, když si dospělí na internetu vyberou z nabídky a přijdou kdykoli budou chtít. A ti, kdo na kroužky doprovází své ratolesti, si mohou vybrat přímo na místě, co je zajímá, a zpříjemnit si tak čekání, až se na jiném kroužku 'vydovádí' jejich potomek.

„Pro seniory začneme připravovat také nejrůznější přednášky. Už v březnu například v Pallovce vystoupí cestovatelé Luboš Bušek a Ondřej Škach, kteří připravili projekci fotografií z exotických zemí a také povídání o nich," uvádí Eva Tischlerová a dodává, že v plánu mají také přednášky o finanční gramotnosti nebo základy sebeobrany.

Dalším příkladem mezigeneračního setkávání v Radovánku mohou být tematické víkendové bloky. Tak např. 12. března se v Pallovce konají velikonoční dílny či keramické sobotní dopoledne. Ve stejný den pracoviště v Ledecké ulici pořádá Maškarní maxihrátky. O týden později pracoviště v Komenského ulici připravilo Velikonoční turnaj ve stolním tenisu pro děti i dospělé. A kaznějovský Radovánek připravuje na 20. března tradiční velikonoční jarmark.