Právě v tento den zahájila tato největší plzeňská scéna prodej rezervací na akce, které se konají v rámci celorepublikové Noci divadel. Ta se koná příští sobotu 21. listopadu.

Ředitel DJKT Martin Otava uvádí, že divadlo nabídne prohlídky zákulisí, setkání s herci a inscenátory, autogramiády i noční site specific – netradiční nahlédnutí do tajemných zákoutí Nového divadla – či možnost zúčastnit se aranžovaných zkoušek dramatu Úklady a láska nebo zhlédnutí operety Čardášová princezna s lektorským úvodem. Rezervace na některou z vybraných akcí je nutné zajistit si v denní pokladně divadla ve Smetanových sadech nebo v Infocentru DJKT v Novém divadle. Velký zájem je podle organizátorů o prohlídky zákulisí Velkého divadla se šéfem opery Tomášem Pilařem.

„Nabídneme také V. I. P. program pro čtyři operetní fajnšmekry," poznamenává Patricie Glinská, produkční Noci divadel v DJKT. „Jim začne speciální zážitkový večer v 17 hodin. Prohlédnou si zákulisí v doprovodu vrchního mistra divadla, sejdou se osobně s pěvcem Janem Ježkem a šéfem opery Tomášem Pilařem. Od 18 hodin se mohou zúčastnit lektorského úvodu, který je otevřen pro všechny návštěvníky večerního představení Čardášové princezny. Po celou dobu pobytu v divadle budou mít k dispozici ředitelský salonek s občerstvením," vyjmenovává Patricia Glinská. Cena této V. I. P. vstupenky je 800 korun.

V Plzni se k Noci divadel připojilo také Moving Station na Jižním Předměstí. Tato scéna však svůj program ještě nezveřejnila.

Noc divadel je celoevropským projektem. V České republice se letos koná potřetí, DJKT se zapojilo podruhé. Noc divadel v ČR koordinuje Divadelní ústav. Cílem akce je představit divadla a divadelní soubory v jiné formě, než jak jsou na ně jejich diváci zvyklí a také ukázat divadelní prostředí těm, kteří do divadel nechodí, a přilákat tak nové diváky. Letos se k Noci divadel v republice připojilo 130 scén z 36 měst.

V rámci Noci divadel 2015 vyhlásily Institut umění a Divadelní ústav druhý ročník fotografické soutěže. Zúčastnit se může každý divák, který navštíví některou z aktivit Noci divadel 2015.