V Klubu Komorního divadla uvedlo Ošklivce. Tentokrát si plzeňský činoherní soubor vybral Živý obraz kousavou, grotesku o tom, co se skrývá za iluzí zdánlivě spokojené rodiny.

Inscenace režiséra Ondřeje Davida má na Malé scéně v budově Nového divadla premiéru dnes (20. května) večer. Před představením odpoví na otázky diváků autor překladu Michal Kotrouš.

Režisér Ondřej David vidí hru Živý obraz jako brilantní společenskou frašku: „Mou ambicí je, aby diváci umírali smíchy, ale po cestě domů si řekli: ‚No počkat, čemu jsme se to vlastně smáli?‘,“ říká a dodává, že hlavním tématem hry je pokrytectví. Děj odehrávající se v současném Německu posouvá společně s dramaturgem Vladimírem Čepkem do českých, dokonce plzeňských reálií. „Chceme téma podat optikou nefunkční rodiny vyšší střední třídy. A Plzeň je bohaté západní město se silnou vyšší třídou, kterému může být toto téma blízké,“ říká režisér.

Přepracovaný manželský pár ztvární Zuzana Ščerbová a Jan Holík, jejich syna patnáctiletý hostující herec Jan Roháč, potrhlého umělce Petr Konáš a v neposlední řadě uklízečku Jessicu Andrea Mohylová.

Scéna, kterou navrhla Lucia Škandíková, evokuje všudypřítomný chaos a nepořádek. Módní soudobé kostýmy jsou dílem Zuzany Krejzkové, hudbu složil Jakub Kudláč.

Nejbližší reprízy jsou naplánovány na 23. května a 11. června.