Portréty žen, které onemocněly rakovinou prsu, vytvořil plzeňský fotograf Vladimír Kožíšek. On sám se potýkal s rakovinou krku s metastázemi a následnou recidivou.

„Chtěl jsem, aby se lidé mohli podívat alespoň prostřednictvím fotografie do očí žen, které rakovinou onemocněly. Mnoho lidí to totiž v reálné situaci nedokáže. Rakovina je totiž velký strašák,“ podotýká Vladimír Kožíšek. Ženy z celé republiky fotil v místech, která mají rády. U portrétu každé z žen je notýsek, do něhož mohou návštěvníci napsat své vzkazy. První vzkaz napsal Vladimír nebo jeho žena Martina, která je spoluautorkou projektu.

Fotograf připomíná, že za každým snímkem je silný životní příběh a že například při léčbě vznikla i přátelství. „Seznámily jsme se Sabinou se na toaletách na oddělení onkologie,“ říká jedna z modelek Simona. „Ona na tom byla tenkrát vlastně ještě hůř než já, protože doma měla pětiměsíčního syna,“ podotýká a dodává, že ji nemoc přiměla dát si 'stopku'. „Do té doby jsem byla pořád v běhu. Hodně jsem pracovala i sportovala,“ vysvětlila Simona.

Smolení sudů v pivovaru.
FOTOGALERIE: Bednáři vysmolili sudy