Není tedy divu, že po dlouhé koronavirové pauze zahájí tato opera v neděli 9. srpna od 14 hodin ve Velkém divadle i letošní divadelní sezonu. A to v nové isncenaci v režii Tomáše Ondřeje Pilaře a s hudebním nastudováním Jiří Štrunce. V hlavních rolích se představí držitelka Ceny Thálie za roli Mařenky Ivana Veberová a její kolega, plzeňský sólista Amir Khan.

„Novou inscenaci Prodané nevěsty jsme sice připravovali za mimořádně neutěšených podmínek, ale vložili jsme do ní celá svá srdce a doufáme, že ji diváci přijmou jako poděkování, že s námi i v těchto časech zůstali,“ komentuje přípravy inscenace režisér Tomáš Ondřej Pilař. Českou operní klasiku uchopil jako pozdrav tradicím a kráse lidových krojů plzeňského regionu.

Do hlavních rolí byli obsazeni převážně plzeňští sólisté v čele s držitelkou Ceny Thálie za rok 2014 Ivanou Veberovou. Prestižní české ocenění získala právě za ztvárnění Mařenky. „Každé nastudování přináší něco nového, mně se tak nabízí možnost postavu Mařenky stále objevovat. Když se s rolí setkáváte znovu a znovu, a navíc v jiné režii, seznamujete se s postavou mnohem důvěrněji, ztotožňujete se s jejími různými polohami nálad, můžete si s ní hrát a herecky i pěvecky si to užívat. Letošní Prodána nevěsta je už mé čtvrté nastudování, a když je všechna porovnám, musím přiznat, že pokaždé v nich byla moje Mařenka jiná,“ říká Ivana Veberová.

Nedělní premiéra je téměř vyprodaná, Prodaná nevěsta pak v programu divadla plánovaná znovu na 24. a 26. září a 9. a 25. října.