Chybět nebudou ani oblíbené crossoverové koncerty nazvané Filmové Vánoce, Hollywoodský open air a Pocta plzeňským rodákům.

O jejich úspěšnosti svědčí i nedávný koncert filharmoniků nazvaný Hollywoodská středa, který na filmové melodie přilákal do Měšťanské besedy v Plzni tisíc posluchačů všech věkových kategorií.

„Plzeňská filharmonie jako první český orchestr v roce 2011 začala hrát filmovou hudbu a reprezentovat Plzeň v Evropě i v zámoří. Je to pro nás výzva, zároveň tak jdeme naproti mladé generaci a představujeme filharmonii v netradičním pojetí,“ říká ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová.

Nový krátký testovací minikanál pro vodáky se slalomem a několika vlnami a vracáky...
FOTO, VIDEO: Vodáci trénují v minikanále s vlnami a vracáky

Potvrzuje to i šéfdirigent filharmonie Chuhei Iwasaki, který už spolu s orchestrem novou koncertní sezónu Plzeňské filharmonie 2022/2023 připravuje.

„Předprodej abonentních vstupenek bude zahájen už 1. června. Posluchači si pouze vyberou jednu nebo více z našich koncertních řad a velice jednoduše si za zvýhodněnou cenu zakoupí svou abonentku,“ dodává PR manažer filharmonie Michal Karban. Připomíná, že abonmá lze zakoupit na všech prodejních místech Plzeňské vstupenky.