„Potom končím," zopakovala už poněkolikáté a rezolutně zpěvačka. Před sebou má tedy poslední rok zpívání. A v něm se pochopitelně vrátí i na západ Čech. Se svým posledním recitálem vystoupí 22. ledna v Měšťanské besedě.

„Před pár roky jsem si myslela, že v hudební branži vydržím ještě déle. Ale loňský infarkt beru jako znamení. Sice jsem se vrátila na pódia po 12 týdnech a cítím se celkem dobře, ale osud není dobré pokoušet. Už tehdy jsem řekla, že v 75 skončím a také to tak udělám," říká Marta Kubišová.

Před několika dny vydala zřejmě také poslední album Soul. Obsahuje její oblíbené soulově laděné skladby, které buď zpívala na začátku své kariéry, nebo je měla oblíbené a naposlouchané ze zahraničních rádií a nikdy nepřišla příležitost si je zazpívat. I tyto převzaté skladby mají české texty. „Soul je trochu komplikovanější hudba. Ale když jsem jako mladá poslouchala cizí rádia, vždycky ve mně zůstávaly spíše tyhle melodie. Bohužel mi tehdejší režim nedal možnost, abych tehdy těch soulových písní nazpívala více. A po roce 1989 byla trochu jiná atmosféra. Letos nastal čas a vlastně poslední možnost si tento osobní rest smazat. A protože mám ráda češtinu a vyhovuje mi i po pěvecké stránce, požádala jsem o texty Martu Skarlandtovou a Václava Koptu," vysvětluje zpěvačka.

Desku produkoval Petr Malísek. Martu Kubišovou na koncertu doprovodí skupina Karla Štolby a během večera pochopitelně zazní nejznámější písně, bez kterých by publikum stejně Martu Kubišovou z podia nepustilo. Chybět tedy nebudou tutovky jako Mamá, Proudy, Hej Jude a v závěrečném standing ovation Modlitba pro Martu. Koncert je ale doplněn i polistopadovými písněmi včetně výběru z alba Soul.